Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków
Autor Wiadomość
Ayuto 

Wysłany: 2012-05-31, 12:11   Kraków

lek. wet. Bartosz Stawowski, lek. wet. Maciej Reyman
Bajeczna 1
31-566 Kraków

tel.: (0-12) 414-33-33
tel.: 0509-18-01-91
tel.: 0692-89-51-17

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK - 10:00 - 19:30
SOBOTA - 10:00 - 14:00

Obu panom można zaufać i powierzyć zdrowie swych pupilów. Co prawda nie są nastawieni typowo na króliki, jednak troskliwie podchodzą do swojego pacjenta, wszystko wyjaśnią i co najważniejsze, nie boją się przyznać do niewiedzy i do tego, iż czegoś wykonać nie mogą. Kolejki w których trzeba przestać, doskonale świadczą o nastawieniu ludzi. Ja osobiście, pierwszy raz tam będąc, poczułam się pewniej, obserwując relacje między właścicielami a lekarzami, a także słysząc pochwały na temat obu panów, wymieniane w poczekalni.
Żałuję tego, że nie można tam wykonać zabiegu sterylizacji królika. Nie są na to przygotowani, mając jedynie dożylną narkozę, której królik mógłby nie przeżyć.

Autor Wiadomość
lukrecja 

Wysłany: 2012-06-07, 12:28   

Niestety to, że nie są przygotowani na zabieg nie jest jednoznaczne że go nie robią. Niestety właśnie jak przeczytałam adres i już zanim doczytałam resztę chciałam to skomentować. Nie wiem, który z wetów tam przyjmujących operował znajomemu krolicę. Niestety nie przeżyła zabiegu.

Z weterynarzy w Krakowie polecam Przemysława Barana z Arki, czyli Chłopska zdaje się 2a. Numer tel: 126588365
To jest wet głównie od gryzoni, zwierząt egzotycznych i królików. Jedyne, co mnie czasem denerwuje to skrajny optymizm. Jednak świetnie wszystko tlumaczy, i wiadomo, że jeśli zwierz trafia w jego ręce, to żywy z nich trafi w nasze. Minusem jest wysoka cena wizyt i zabiegów.

Autor Wiadomość
Agataa 

Wysłany: 2012-07-05, 08:52   

Jest jeszcze w Krakowie weterynarz godny polecenia? bedę skłaniała się ku kastracji i chce być na 100% go pewna.

Autor Wiadomość
Trusia 

Wysłany: 2012-07-05, 09:52   

Dr Baran http://www.arka-vet.pl/

Autor Wiadomość
Agataa 

Wysłany: 2012-07-06, 20:11   

O nim juz slyszalam i czytałam:) wiesz może ile bierze za kastracje?

Autor Wiadomość
Agata1989 

Wysłany: 2013-01-04, 15:14   

jest jeszcze lek. weterynarii Jacek Ficek, który przyjmuje na Białoprądnickiej 24C lub na Ks. Meiera 20 F w Krakowie :):) Jest on chirurgiem. Pewnie moja informacja nie jest Ci już potrzebna ale na przyszłość :) bardzo dobry lekarz :)

Autor Wiadomość
voguemadeleine 

Wysłany: 2015-01-24, 03:56   

Wszystkich uczulam na lecznicę przy ul. Centralnej - lecznica AMAVET.
Topusia dostała strasznego katarku, zaczęła kichać tak, że za każdym razem strzelała glutami, do tego oczka czerwone i z brzydką błoną od wewnętrznego kącika :cry:
Nie było czasu na zastanowienie, więc pojechaliśmy do najbliższego weta, który po zmierzeniu temperatury przypisał 3-dniowy antybiotyk i skasował za wizytę która trwała 2 minuty. Chodzić, chodziliśmy z nadzieją, że to coś poprawi, ale tak jak można było się spodziewać Topusia coraz bardziej się męczyła zatkanym noskiem, a do tego obrażona chodziła, a ja za nią próbując wkupić się z powrotem do jej łask :-(
Skończyło się na tym, że musiałam sama działać, więc wyleczyliśmy malutką przemywając oczka rumiankiem, podając po troszeczku pomarańczy i herbatki z echinacei popołudniu. I postępując na chłopski rozum po 2 dniach było po katarku, a Topa była niepotrzebnie szprycowana antybiotykami.

A nazwisko lekarza który potrafi postawić diagnozę po zmierzeniu samej temperatury chętnie podam, jak tylko znajdę książeczkę małej. Mimo wszystko odradzam, zero podejścia do małych pacjentów. Traktują ich jak towary na kasie...

Autor Wiadomość
Trusia 

Wysłany: 2015-01-24, 20:11   

Niezależnie od antybiotyku i choroby powinno się je dawać co najmniej przez 5 dni bo inaczej bakterie się uodparniają na niego. To najprawdopodobniej był wirus, sądząc po czasie poprawy. Dobrze że już lepiej a na przyszłość oczy lepiej przemywać świetlikiem :)

Autor Wiadomość
voguemadeleine 

Wysłany: 2015-01-24, 20:27   

Dobrze wiedzieć :) Natomiast działałam instynktownie, i na szczęście udało się ją wyleczyć. Teraz znów kicha, ale to już kwestia ogrzewania, nad którą pracujemy

Autor Wiadomość
Abi 
<3

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2015-10-15, 20:35   

Jeżeli chodzi o Kraków, to:
Przemysław Baran z lecznicy Salamandra,
Lidia Lewandowska z Oazy
i Karolina Ptak z Vetiki.

Do tej trójki można iść z pełnym zaufaniem, bo się znają i potraktują zarówno zwierzaka jak i nas profesjonalnie i po ludzku! Lecznicy są w trzech totalnie różnych miejscach Krakowa, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma co kombinować w Krakowie z kimś kto "może akurat będzie ok" skoro ma się trzech konkretnych specjalistów!

Odpowiedz do tematu