Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kotkowa
2015-03-01, 17:45
Jaka to rasa?/Umaszczenie?/Pytania dotyczące rasy
Autor Wiadomość
Abi 
<3

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2015-12-12, 08:45   

Adoptuj dorosłego i po problemie.

Po raz kolejny śmiać mi się chce z tych "ras" w Polsce nie ma chyba żadnej porządnej hodowli, są tylko pseudohodowle, które zamęczają na śmierć samice produkując króliki do sklepów zoologicznych. Nikt nie przejmuje się czy rozmnaża się lewkopodobny z krótkowłosym, czy rozmnaża się rodzeństwo, czy matka z synem. Stąd NIE MA RASOWYCH królików w sklepach, za to jest spore prawdopodobieństwo, że będzie chory, z wadą genetyczną. A na pewno, że będzie zbyt młody!

Kupowanie to absolutna głupota i nigdy zdania nie zmienię. I nie, jak ktoś kupi królika w sklepie to nie "ratuje" go, tylko zmusza pseudohodowców żeby kolejny raz samica urodziła młode!!!

Autor Wiadomość
Zabir 
Administrator

Wysłany: 2015-12-16, 16:22   

Abi,
Nie nastawiajmy się, że króliki z adopcji nie są obarczone takimi wadami, ponieważ niestety są.
Zdecydowanie jestem za adopcją, ale to też nie jest tak, że adopcja rozwiązuje wszystkie problemy, nie zrozum mnie źle, ale wiem że spora grupa ludzi do adopcji podchodzi jak do darmowego królika, są oburzone, że muszą przejść jakieś tam etapy weryfikacji, bo one chcą za darmo królika i o!

Ja mam takie wrażenie, ale nie wiem czy dobre, że w ludziach istnieje przekonanie, adoptowany królik to królik za darmo, wyleczony, wykastrowany, wycackany i jeszcze być może z bagażem jakimś, oczywiście darmowym.
Niech ludzie wiedzą, że królik z adopcji też potrzebuje tyle samo wkładu pieniędzy co ten ze sklepu, pomimo że nie płacimy kasy na samym wejściu, jednak dajemy uszatemu dom na który bidula czeka niekiedy długie miesiące.

Autor Wiadomość
Abi 
<3

Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2015-12-16, 16:43   

Zabir jasne że masz rację, że adoptowany królik też może mieć wady genetyczne, bo w zasadzie każdy królik z adopcji pochodzi pierwotnie ze sklepu. Tyle, że adoptowany jest już "odchowany" i coś się o nim wie, przeszedł jakieś badania, a nie jest to 4 tygodniowy maluch, którego ktoś niedoświadczony może zabić w ciągu kilku dni złym odżywianiem, oczywiście dorosłemu królikowi też można zaszkodzić.

Generalnie można na ten temat pisać i pisać.

Dla mnie niestety osoby kupujące idą na łatwiznę, albo mają nieczyste sumienie, że boją się adopcji ;) wiem że tutaj też generalizuję, ale naprawdę.. gadanie, że roczny królik się nie przyzwyczai.. że jak miał źle to na pewno będzie agresywny.. że to tamto i sramto.. o matko jak mnie to irytuje! A później zdziwienie, że króliczek kupiony z zoologicznego też potrafi ugryźć właściciela, ojej niedobry, trzeba wyrzucić!

Autor Wiadomość
aGusia 

Wysłany: 2015-12-18, 16:48   

A ja chciałam królika ze sklepu. Blisko, kupiony od maluszka, wypatrzony itp itd. Chciałam mieć królicze dzieci i poszłam na łatwiznę. Źle mi z tym nie jest. Chciałam sama od maluszka patrzeć jak rośnie i się zmienia i chciałam sama wychować. Za to kocham nad życie moje łobuzki :)

Autor Wiadomość
kasiawu

Wysłany: 2016-10-15, 23:01   Określenie rasy i wieku królika

Witam, dokładnie 10 dni temu dostałam królika "po przejściach", który spędził tydzień w domu, gdzie był bardzo zaniedbywany. Jak stwierdził weterynarz, królik ma około 3 miesięcy. Miał pusty całkowicie przewód pokarmowy i ważył wtedy 490 dag. Obecnie waży 600 dag, jest bardzo ruchliwy i pokonanie ok 70 cm zagrody nie stanowi dla niego żadnego problemu. Staram się zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu i pokarmu, natomiast zastanawia mnie fakt, że zwierzę w tak młodym wieku posiada tak znaczną wagę. Dodam, że jest to samiczka i jej pochodzenie nie jest do końca znane i pewne:)

Autor Wiadomość
RomanK 
Toffinka i Romuś

Wysłany: 2016-10-16, 10:51   

Moze to nie jest miniaturka tylko hodowlanie?
Dodaj zdjęcie w odpowiednim dziale, to być moze ktoś cos powie. Moze po prostu Twój uszak ma takie predyspozycje do przybierania na masie i na razie bedzie szybko tyć, a pózniej z tym zwolni?

Autor Wiadomość
aboleth 

Wysłany: 2016-11-11, 20:36   co to za rasa

Czesc :)
Wczoraj kupiłam królika w sklepie zoologicznym byłam z nim i weterynarza żeby sprawdził czy malej nic nie jest jest zdowa wszystko ok Pani weterynarz powiedziala ze wygląda na królik miniaturkę ale jak rasa to nie umiała stwierdzić nam nadzieję ze miłośnicy uszaków z forum pomoga ustalic co to za rasa .
Króliczka ma uszy długość 4.5cm waży 0.5 kg nie wiem w jakim jest wieku

A oto zdjecie wstawila bym ale ciągle pisze za duzy rozmar ehh

kotkowa: 3.7 Zabrania się pisania przez jednego użytkownika bezpośrednio dwóch postów po sobie, w tym celu, prosimy o edytowanie ostatniego postu.
Ostatnio zmieniony przez kotkowa 2016-11-19, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
nutella 

Wysłany: 2016-11-13, 17:00   

mam pytanie: skad decyzja o kroliku? i dlaczego zakup tak nagly? byly w promocji?

Autor Wiadomość
kotkowa 
Królik: Zuzia

Wysłany: 2016-11-19, 10:44   

aboleth zmniejsz zdjęcia w paincie albo jakimś innym programie i wstaw... bez tego ciężko będzie cokolwiek określić.
Zuziowa galeria: http://miniaturkabeztajemnic.com/nzuza.html

Autor Wiadomość
pib1988

Wysłany: 2017-01-21, 20:39   

Ktoś pomoże ? Karzełek czy nie ?:), aktualnie ma 5 tygodni z tego co wiem.

Autor Wiadomość
Ptko 

Wysłany: 2017-04-17, 11:31   

Witam !
Kilka dni temu dostałem królika takiego o to wariata

Tutaj przedstawiam wam królika który niestety zdechł kilka lat temu

Chciał bym się dowiedzieć czy np ktorys z nim jest/był bardziej rasowy badz mniej , czy różnią się charakterem czy tylko wyglądem. Prosił bym kogoś obeznanego o kilka słow o tych królikach. Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam :)

Autor Wiadomość
Nuna

Wysłany: 2017-04-17, 11:37   

Obydwa to mieszanki, ten nowy ma duzo z lewka miniaturowego.

Odpowiedz do tematu