Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany skórne/Strupy/Narośla/Rany/Guzki
Autor Wiadomość
Misiu5 
Natalia

Wysłany: 2016-08-15, 22:33   

Czy krem Nivea jest szkodliwy dla królika? Mój ma mały odcisk i obtarcie na skoku. Chcę się tego szybko pozbyć. Niedługo zacznie się szkoła i nie będę miała czasu na nic. Wyłożenie klatki sianem pomoże w gojeniu? Czy lepiej jakiś kocyk? Mój królik raczej sika do kuwety, czasem zdarza się że w innym miejscu klatki.

Autor Wiadomość
Nuna

Wysłany: 2016-08-18, 10:30   

Lepsza bylaby masc z nagietka lub bepanthen . Kocyk proponuje.

Autor Wiadomość
AlekejQuentin

Wysłany: 2016-11-19, 00:08   

Dziś wyczułem pod okiem mojego młodego królika (powyżej miesiąca) zgrubienie pod skórą, które da się przesuwać. Wydaje mi się, że Cherry (drugi koleżka) również ma coś takiego ale mniejsze. Czy wasze króliki też coś takiego mają (nie da się zrobić zdjęcia, bo tego nie widać, a da się wyczuć)?

Autor Wiadomość
Peanut 
Króliczy Laik

Wysłany: 2016-12-30, 15:49   

Ile płaciliście za zeskrobiny ze skóry w celu znalezienia grzybicy??? Z góry dziękuję za odpowiedź. ;-)

Autor Wiadomość
Lili The Dragon 
Furion i Diablo

Wysłany: 2017-01-12, 11:40   

Ja nie wiem co ja mam z tymi królikami! Co rusz się coś dzieje, albo ja wykrywam - jak nie wole to nos... Dzisiaj rano okazało się że Furion ma taki strupek na nosie.

Posmarowałam mu to maścią z wit A i bardzo jest z tego faktu niezadowolony. Zauważyłam że dotykanie nosa go boli/denerwuje. Smarować dalej? Iść z tym do weta?

Lili

Autor Wiadomość
RomanK 
Toffinka i Romuś

Wysłany: 2017-01-12, 19:08   

Polecam do weta. To moze być wydzielina z nosa, która sie zaschla. Moze ma katar ?

Autor Wiadomość
Kandziora 
Kandziora

Wysłany: 2017-04-16, 21:43   

Pomocy, słuchajcie nie wiem czy to coś poważnego ale chyba nie obejdzie się bez wizyty u weta. Ostatnio jak Czarka czesałam i klaskałam poczułam na boczkach jakąś dziwną kuleczkę coś jak pryszcz. Jak się temu przyjrzałam to wygląda to bardziej na rozdrapany strup. Nie ma żadnego zaczerwienienia tylko i wyłącznie takie malutkie zgrubienie czy wie ktos co to może być i co z tym zrobić. W razie co to przepraszam jeżeli zły temat wybrałam ten był chyba najbliższy.☹

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-04-17, 10:04   

Być może zwykły przypadek.
Obejrzyj okolice, szyi, uszu, tyłka (spód i góra). Jeśli będzie to coś chorobowego to najszybciej tam znajdziesz jakieś dowody. Mógł się zadrapać albo ugryźć kiedy się mył (wygryzał). Jeśli posiadasz taki spray jak octanisept to możesz rozgarnąć futerko i delikatnie prysnąć, nie ma sensu niczym innym smarować, obserwuj go, możesz podskoczyć żeby go wet zobaczył i wstawić zdjęcie dla potomnych. :-D
Dosyć dziwne miejsce na wystąpienie objawów skórnych, za to dobre dla komara ;), jeśli nic innego nie znajdziesz to go poobserwuj.

Autor Wiadomość
Nuna

Wysłany: 2017-04-17, 11:38   

Moze to stary odczyn poszczepienny, ktory sie nie wchlonal.

Autor Wiadomość
Kandziora 
Kandziora

Wysłany: 2017-04-17, 13:27   

Dziękuję za pomoc. Obejrzałam go i tylko jeszcze jedno znalazłam po drugiej stronie. Może jest tak jak Bazyliszek pisze sam się ugryzł bo raczej po szczepieniu to bym juz wczesniej zauważyła. Ale jak nic się nie dzieje to jak będę mię czas to pójdę na przegląd do weta. Jak dam rade to zrobię zdjęcie ale wątpię żebym dala radę je zrobić bo Czaruś się strasznie kreci.😁

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-04-17, 14:09   

Miejsce właśnie najbardziej podatne na wygryzienie, trochę dziwne że akurat po dwóch stronach, jeśli zgrubienie nie zacznie maleć w 2-3 dni albo dojdą inne objawy to pozostanie weterynarz.

Autor Wiadomość
Kandziora 
Kandziora

Wysłany: 2017-04-17, 14:25   

Mam nadzieję, że to jednak zniknie. Tak naprawdę jak się temu przyjrzałam to ciężko to dojrzeć tak poprostu. Jak go dotknę w tym miejscu to czuję jak by to były malutkie pryszczyki. Jak dotykam to go to nie boli wiec nie wiem. Będę go obserwować, a jak nie zniknie to pójdę do weta. No trudno, dziękuję za pomoc😊

Odpowiedz do tematu