Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Króliczkiem
Autor Wiadomość
Debiec 

Wysłany: 2017-07-15, 12:41   

tak je normalnie czasami zdarzy się jej nie dojadać ale po jakimś czasie doje, wczoraj nasikała do miski, dziś to samo, co do biegania to biega jak oszalała jak się zmęczy to odpoczywa pod ławą a po kilku minutach znów biega jak oszalała.Dodam ze podczas gdy na zabieg jechała w transporterku w którym umieściłem maskotkę "smoka wawelskiego" by nie czuła się samotna i miała się do czego przytulić, od tej pory się z nim nie rozstaje nawet gdy wybiega na mieszkanie to smoka ciągnie ze sobą :D od tej pory to nierozłączny kompan jej wypraw :)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-07-15, 13:12   

Zmień jej miskę ew. spróbuj teraźniejszą dokładnie wymyć, płynem do naczyń, wypłucz, wysusz i jej daj. Też może pomóc jak sobie coś ubzdurała.
Pomysły królików czasami są nieprzewidywalne, mój uchol w nocy przestraszył się chomika siostrzenicy, biegał po pokoju i szukał "co to tak tarabani" (chomik w karuzeli), po czym przestraszony przybiegł do mnie na wyrko i się przytulił. WTF?? ;-) Zazdrosny czy przestraszony? ... chociaż jak grzebałem chomikowi w klatce to Luiz mnie zaczepiał :shock:
:shock: ... "ejjj a jaaa??" ... nie jeden królik wykończył by psychiatrę :mrgreen:

Autor Wiadomość
Debiec 

Wysłany: 2017-08-09, 19:34   

Cześć ludzie,otóż nastał kolejny problem lub "foch" ze strony mojego króliczka otóż: od kilku dni Malwinka tak jak by się mnie bała, jak zawsze chodziła przytulała się, spała tak teraz nie mogę jej nawet wziąć na ręce bo "wierzga" i drapie, jak biega po mieszkaniu to nawet nie da się pogłaskać tylko śpi gdzieś pod kaloryferem cały czas a jak do niej podejdę by ją pogłaskać to zaraz ucieka

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-09, 19:50   

Pewnie foch, za krótko po zabiegu na stabilność emocjonalną.
Może nastąpiły jakieś zmiany? inne perfumy? króliki nie lubią jak ich lokaj zaczyna inaczej pachnieć, swojego smoka nie zgubiła ? :-D
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Debiec 

Wysłany: 2017-08-09, 21:26   

no tak perfumy ostatnio zmieniałem,a smokiem też ostatnio jakoś nie była zainteresowana więc go odstawiłem.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-09, 22:13   

Oddaj jej smoka, może bawiła się z nim jak była sama.
Króliki nie lubią jak im lokaj zaczyna inaczej pachnieć.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Debiec 

Wysłany: 2017-08-10, 21:23   

No tak smoka jej oddałem, ale wychodząc do pracy muszę użyć perfumu chyba ze względu na królika nie będę chodził "nie pachnący" :D ale wydaje mi się ze problem tkwi gdzie indziej dziś zauważyłem ze ona się boi tylko mnie jak słyszy ze do niej podchodzę i chcę ją pogłaskać to zaraz się kuli, dziś przyjechali goście i byłem zmuszony zamknąć ją do klatki i przy próbie złapania wydawała głosy tak jak by piszczenia jak bym miał jej zrobić jakąś krzywdę.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-11, 00:03   

Przy takiej reakcji musiałeś sobie czymś nieźle nagrabić, zasadniczo to objaw wielkiego strachu, mój tak ostatnio zareagował na transporter. Czort wie co sobie ubzdurała.
Zresztą, na zapach psa też reagował awersyjnie i to poważnie (którego o dziwo nigdy na oczy nie widział), może z lecznicą skojarzył, więc nigdy nie wiadomo co się kotłuje w tym małym łepku.
Jak zachowuje się w weekend kiedy więcej jesteś w domu?

Autor Wiadomość
Debiec 

Wysłany: 2017-08-11, 10:11   

Takie coś się dzieje tylko w dzień i jak próbuję ją złapać, wieczorem gdy biega to sama podchodzi i mnie liże i da się pogłaskać a w dzień ma jakiegoś focha.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-11, 10:23   

Kto wie czy to nie będzie jej charakter, królik w dzień bardziej kręci się za swoimi sprawami a wieczorem ma więcej czasu dla lokaja, u mnie jest ten sam schemat już z drugim królikiem, rano się pobawi ale między 10 a 16-17 lepiej mu nie zawracać gitary.
Ona ma jakąś norę w której jest ciemno i może się odciąć od świata? ... klatka teoretycznie pełni taką funkcję ale jednak nie do końca, bo tam codziennie się grzebie itd.

Autor Wiadomość
Debiec 

Wysłany: 2017-08-11, 12:09   

Niestety nie ma nic takiego, ale może jest to spowodowane tym iż w nocy strasznie hałasuje i wynoszę ją do przedpokoju, może o to się focha, niestety nie mam warunków by zostawiać ją na noc na wolności.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-11, 12:54   

Królik musi mieć swoje miejsce, takie ingerowanie w jego światopogląd nic dobrego nie przyniesie, zła jest, w dzień się wyśpi a w nocy kiedy chce być aktywna zostaje zamknięta, wszystko na odwrót.

Autor Wiadomość
Debiec 

Wysłany: 2017-08-13, 21:22   

Tak jak myślałem była obrażona na to że wynoszę ją do przedpokoju na noc od paru dni śpi w swoim pokoju gdzie zazwyczaj przebywa i wszystko wróciło do normy.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-13, 22:15   

Debiec napisał/a:
Tak jak myślałem była obrażona na to że wynoszę ją do przedpokoju na noc od paru dni śpi w swoim pokoju gdzie zazwyczaj przebywa i wszystko wróciło do normy.

Wbrew powszechnie obiegowej opinii, króliki nie lubią przeprowadzek, wycieczek, gości, remontów, nowych zapachów. Może tego po nich nie widać dosłownie ale wcześniej czy później odbije się na psychice i zdrowiu. Ten typ tak ma.
Żal tych królików które muszą znosić harmider w swoim życiu (w sensie sierot z fundacji/stowarzyszeń) gro z nich pewnie choruje właśnie przez to że mają taki tryb życia.
To że są stworzeniami stadnymi nie znaczy że sajgon w życiorysie im nie szkodzi.

Odpowiedz do tematu