Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Miseczki/Poidełka/Paśniki
Autor Wiadomość
Pyra

Wysłany: 2017-10-06, 11:20   

Podzielę się moimi doświadczeniami. Teraz mam plastikowy koszyczek, ale druciki czasem odpadną i w tedy koszyczek lata po klatce jak papierowy samolocik. Jak jest przypięte to hałas też jest spory. Mimo to jest na plus. Sianko w ogóle mi się nie marnuje, nie wpada do kuwety i nie jest opsikiwane, a co za tym idzie zapachu też nie mam od króliczka. Teraz przydałoby się coś cięższego ;)
http://aledil.pl/system/oferty/logo1_30544_640.jpg

Zastanawiam się czy by nie kupić, albo samej nie sklecić czegoś takiego drewnianego, ładne i praktyczne :D

e580f978768b86e82128953c628c074c--bottle-holders-wooden-pallets.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 12,11 KB

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-10-06, 14:15   

Wiesz co, musisz sama ocenić zdolności rozbójnicze królika.
Złota zasada obowiązuje zawsze : nie planuj, bo królik i tak ma swoje zdanie :lol:
Nie przekonuje mnie ten koszyk z rączką, wydaje się za wysoki, już bardziej do mnie przemawiają te paśniki które wyglądają jak koryto ;)
https://www.zdrowyzwierza...-drewniany.html
Ma szerokie szczeble i siano będzie ładnie wystawać.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Pyra

Wysłany: 2017-10-06, 14:35   

Gdybym miała taki "koszyk" na butelki to bym na pewno górny szczebelek oderwała, bo jest za wysoki, ale jest mniej syfu dookoła. Patrzyłam na te paśniki, ale chcę uniknąć dziur z dołu, bo mój królik jest dość destrukcyjny, zwłaszcza teraz.

Bardziej to mi teraz zależy na wadze.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-06, 14:47   

Zawsze można na dno wsypać żwirku ogrodniczego, tylko wyparzyć w piekarniku przez pół godziny na 200 stopni, ładnie będzie i ciężkie.
Umówmy się, jest królik = jest syf ;)
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
ZizuBunny 
ZizuBunny

Wysłany: 2017-10-09, 13:11   

Bazyliszek, z tym, że jest królik jest syf nie zgodzę się. Nie oceniaj każdego królika swoimi doświadczeniami.
Może nie są idealnymi czyściochami ale da się jakoś z tym uporać. Mamy króliczka od ponad pół roku i ok zdarzy się że zrobi siku na łózku albo zostawi dwa bobki na podłodze. Ale ogólnie uważam że jest czystym zwierzątkiem. Syf robi ale w swojej klatce. Chciałam to dbam i sprzątam klatkę codziennie/ co dwa dni więc mam czysto. Wystarczy trochę systematyczności.
Bywa że wpadają do nas znajomi z nie koniecznie zapowiedzianą wizytą i nigdy nie miałam sytuacji że na szybko sprzątałam czy było mi wstydz że mam brudno w mieszkaniu.
Jak masz rozwalone siano na podłodze no to co wymagać czystości. Tak samo jak dasz dziecku piaskownice to na pewno nie będzie czysto wokół niej bo zawsze w bucikach się wniesie poza. Tak samo zwierzątko, przyczepi się do futerka i masz po całym pokoju.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-09, 14:28   

Nie chodzi o sikanie.
Nie nosi siana na sobie? nosi.
Misek nie wywala? wywala.
Wiadomo że nie jest to syf w dosłownym słowa znaczeniu ale bez codziennej minutki z odkurzaczem raczej ciężko egzystować, zwłaszcza z bezklatkowcem.
Oczywiście nie jest to syf na poziomie którego trzeba by się wstydzić ale potrafi kłuć w oczy :lol:

Autor Wiadomość
ZizuBunny 
ZizuBunny

Wysłany: 2017-10-09, 17:40   

Nie, nie wywala misek. Sianko tak samo, je z paśnika a to co osypuje się z drugiej strony krat wpada do kartonika z którego późnej dojada. Nie ma nawet potrzeby używania odkurzacza, wystarczy raz dziennie zmiotka i szufelka.
To, że kilka źbełek wypadnie to nie jest syf, masz rację. Więc użyłeś złego określenia, nad wyraz. Bo określenie "jest królik- jest syf" dla większości ludzi będzie znaczyło SYF.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-09, 19:33   

W sumie racja.
Trochę siana to nie syf, nieład artystyczny :)

Odpowiedz do tematu