Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzienie/Niszczenie przedmiotów
Autor Wiadomość
blaack93 

Wysłany: 2017-10-12, 19:25   Gryzienie/Niszczenie przedmiotów

Cześć
Proszę pomóżcie mi.. mój królik demoluje mi pokoj.. Gryzie ściany, meble , łozko.. ręce opadaja. Kupiłam mu gałązki ale nie interesują go.. Kupiłam mu też wapno wiem że to nie zdrowe ale jak wygryzl mi pół ściany to pomyślałam że może mu brakować wapna. Przez chwilę był spokój.. A teraz wszystko wróciło z podwójną siłą. Czy mialyscie podobnie? Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję. 😊😊
Ostatnio zmieniony przez kotkowa 2017-12-15, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-10-12, 19:50   

Czyli jest młody i nie kastrowany?
Wszystkie króliki takie są a bachorki szczególnie wszystko testują zębami, z czasem się uspokoi.
Z wapnem daj sobie spokój, na pewno na nic mu nie pomoże.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
blaack93 

Wysłany: 2017-10-12, 19:53   

Ma około 4 lat więc nie jest aż taki młody. Nie jest kastrowany, nie widziałam potrzeby żeby wykonywać ten zabieg. Boję się po prostu tak poważnego zabiegu i nie chce to narazac.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-12, 20:17   

Faktycznie nie jest młody.
Kastracja nie jest poważnym zabiegiem a tak królik się męczy i właściciel się męczy.
Może za mało z klatki wychodzi a kiedy już wyjdzie to się na wszystkim wyżywa.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
blaack93 

Wysłany: 2017-10-12, 20:23   

A jak wygląda ten zabieg? Królik jest usypiany? I jak po zabiegu ? Wychodzi codziennie więc to raczej nie że złości.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-12, 21:57   

Jest usypiany na pół godzinki.
Po zabiegu bierze antybiotyk kilka dni.
Mój miał akurat po jednym szwie na każdym jajku.

No ale jak, tak nagle mu odbiło i nagle zaczął wszystko gryźć?

Autor Wiadomość
anty

Wysłany: 2017-10-17, 12:03   Królik

Witam.
myśle ze to odpowiednie miejsce na forum zeby to opisać mianowicie chodzi o kroliki miniatórki baranie itp. Moja dziewczyna zachwyciła się króliczkami (do dzisiaj nie wiem czemu) chciała zebysmy kupili pokazywała na forum ze ludzie polecaja i wgl ze takie słodkie itp. Fakt z wygladu są okej ale sa ... jak mało co najpierw mielismy jednego w klatce w dzien spokojny jak by go nie było przyszła noc tak pizgał w klatke ze spać sie nie dało dziewczyna stwierdziła ze kroliki to stadne zwierzęta wiec kupila drugiego królika i od tego momentu żyły na wolnosci pokoju bez klatki.. nie ma narożnika w pokoju w którym nie był by dywan wyżarty do samego betony, maja kuwete kupiona to pierdola i srtaja po całym pokoju... wszędzie nasrane robią hałas ze mało co, nawet dotknąć ich nie idzie bo za chwile ... wszedzie a jak sie złapie to podrapią od razu co nasypiemy jedzenia do miesek zaraz wszytko ... na podłoge, mało tego miało byc 2 chłopaków koniec konców okazało się ze to PARKA ! i teraz ... ten pierdolony królik robi sobie gniazdko bo ... musi sie gdzieś wylenc i pełno siana jest rozjebane po pokoju. Prosze was doradźcie co zrobić bo najchętniej bym ... je na dwór ale wtedy dziewczyna tez by mnie wyjebała dlatego prosze o jakaś rade

kotkowa: bardzo prosimy aby w postach nie używać wulgarnych słów! Następny post tego typu będzie skutkował ostrzeżeniem.
Ostatnio zmieniony przez kotkowa 2017-12-15, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-17, 12:24   

Jak się wychowało tak się ma :lol:
Trzeba zacząć od kastracji, obojga.

Autor Wiadomość
anty

Wysłany: 2017-10-17, 13:03   

No okej coś mówiła o kastracji ale teraz to już trochę za późno a dalej co jak ich oduczyc gryzienia srania wszędzie i halasowania? Są na to jakieś spospby?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-17, 13:29   

Po kastracji przestaną być nadpobudliwe i znaczyć teren, czyli połowa problemów odpadnie.
Nie dziwne że jest na ten moment jeden wielki sajgon.
W sumie od tego trzeba było zacząć, im późniejsza kastracja tym efekty mogą być gorsze i pewne zachowania wchodzą w nawyk ale poprawa będzie zdecydowanie.

Autor Wiadomość
asia39 
Chrupek

Wysłany: 2017-10-17, 13:51   

Kastracja nie jest "lekiem na całe zło", a jedynie ułatwienie dla właściciela. Królika trzeba nauczyć gdzie ma się załatwiać i być przy tym mega konsekwentnym. Siuśki wycierać papierem i wrzucać do kuwety. Z bobkami to samo. Mój Chrupek jeszcze dobre kilka miesięcy po zabiegu siurał i bobczył gdzie popadnie. Wszystko zależy od królika. Jedne uczą się szybciej, inne wolniej. Trzeba mieć duuuuużo cierpliwości :-P .Jeśli chodzi o gryzienie to "ten typ tak ma" niestety, że wszystko sprawdza ząbkami. Dajcie im jakieś kartony, rolki po papierze toaletowym, stare ręczniki itp. może wtedy zajmą się gryzieniem "zabawek" i zostawią wykładzinę w spokoju.
Ps. Zabiegom trzeba poddać oba króliki, jak nie chcecie mieć problemu, bo co zrobicie z młodymi? I pamiętajcie, że samiec jeszcze ok 6 tygodni po kastracji jest płodny...

Autor Wiadomość
anty

Wysłany: 2017-10-17, 16:40   

No właśnie maja kupione bo już też myśleliśmy ze jak kupimy im zabawki jakieś cy coś to przestaną gryźć wszystko ale nadal gryzą dajemy im gałązki od grubszy i jabłoni rolki po papierze karton a one i tak wolala dywan a przed założeniem paneli bo teraz już jesteśmy do tego zmuszeni musimy je nauczyć do tej kuwety bo bobki się ogarnie najgorzej z moczem. A co z młodym i to nawet nie chce myślę wystawimy ogłoszenie że oddam darmo i może ktoś weźmie a jak nie to schronisko może jakieś coś się wymyali

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-17, 19:10   

Z moczem na pewno będzie wielki problem, nie kastrowany królik a zwłaszcza samiec będzie znaczył terytorium i koniec..
Jeśli chodzi o zabawki to ciężko trafić, można kupować co chwilę nową zabawkę bez żadnego efektu. Testujcie zabawki własnej konstrukcji, choćby tutka po papierze toaletowym wypchaną sianem, może jakiś stary koszyk wiklinowy (taki mały do święconki)... nigdy nie wiadomo na co królik złapie zajawkę.

Pamiętaj że do gniazda trzeba dużo siana, można też porwać chusteczki higieniczne i dać królikowi żeby je sobie powkładał do gniazda.

Autor Wiadomość
anty

Wysłany: 2017-10-17, 19:15   

Okej dzięki za pomoc czegoś napewno spróbujemy : )

Autor Wiadomość
ZizuBunny 
ZizuBunny

Wysłany: 2017-10-18, 07:31   

Ze swojej strony dla zajęcia polecam rolki wypchane siankiem i najlepszą zabawkę ever- kulke smakulke.
To numer jeden, może kicać za nią ponad godzinę z małymi przerwami na odpoczynek.
A jaka dyskusja była czy ją kupić, ale widziałam że to będzie najlepsza zabawka bo związana z jedzeniem :P Chociaż ostatnio kula nawet jak już nic w środku nie ma a mu się nudzi :) więc polecam :D tylko na panelach trochę głośne i drażniące po dłuższym czasie :(
A jaka satysfakcja jak się widzi jak coraz lepiej mu to wychodzi i coraz to nowsze pozycje wymyśla żeby sobie wyciągnąć jak gdzieś wpadnie :)
Więc wydatek około 15 zł a spokój i zabawa :)

21441336_1464028097006658_1015988790_o.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 77.01 KB

Odpowiedz do tematu