Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Biegunka/Problemy z bobkami/Cekotrofy
Autor Wiadomość
Molly21

Wysłany: 2017-10-08, 14:18   

Czyli mogę śmiało po diecie spróbować jeszcze z obecnym granulatem w ilości takiej jaką podałeś, wychodząc z założenia, że to nie sam granulat a jego ilość zaszkodziła Molly? :->

Ehh moja wina, moja wina a byłam pewna, że jej nie przekarmiam :-P

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-10-08, 15:24   

Spróbuj, tragedia się nie wydarzy ;)
Warzywa po prostu licz w plasterkach a nie centymetrach, lepiej codziennie dać po plasterku tego i owego jak raz dać 3cm...
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Molly21

Wysłany: 2017-10-10, 00:03   

Molly nadal jest na samym sianie i wodzie, plus 2 razy dziennie dostaje gałązkę koperku... a wciąż wydala wilgotne, małe bobki... sianko wcina z wielkim apetytem. Co sądzisz? Przeczekać jeszcze czy wziąć ją z powrotem do weta. Jutro mój brat zaniesie próbkę kału z 4dni do badania.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-10, 09:32   

Bobki są mniejsze od jej tzw. normy?
Acidomid dalej dostaje czy nie?
Dostawała jakiś probiotyk?

Bobki świeżo po wydaleniu mogą być wilgotne z zewnątrz ale twardość powinna być taka że nie powinny się ugniatać po lekkim ściśnięciu w palcach, kiedy wystygną powinny być w zasadzie bez zapachu, mogą być z zewnątrz delikatnie świecące ale nie mogą być pokryte śluzem.

Sprawa nie jest oczywista, mała ma ciągle zmienianą dietę, może być reakcja na tą sytuację, poczekajmy na wynik badania bobków.

Możesz pokazać te bobki :) a nóż coś wypatrzę.
W między czasie możesz się zaopatrzyć w probiotyk, godne uwagi są bioprotect, biolac max.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Molly21

Wysłany: 2017-10-10, 13:28   

Jak uda mi się zrobić zdj to wstawię bo generalnie ona robi je rano po sprztątnieciu klatki, później wychodzę do pracy a po powrocie są już porozdeptywane i przyklejone do spodu klatki. Ale jak je sprzątam wieczorem to fetor jest niemiłosierny...

Acidomid dostaje cały czas, probiotyku nie podawałam. Np ten bioprotect dostanę tylko u weterynarza? :)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-10, 15:02   

Mówisz o bobkach czy o cekotrofach? (kiści).

Normalne bobki, nawet w ilości całej garści, w odległości 30-40cm od nosa nie da się wyczuć zapachu. Rozdeptać też się nie da o ile nie rozmokły w moczu.
Opisany stan (gumowe i śmierdzące) oznacza patologię żeby nie powiedzieć biegunkę !

Może dalej piszesz o cekotrofach?? króliki często je robią nad ranem (zjadają).

Króliki czasami robią bobki zapachowe, do znaczenia terenu, one bywają silniej pachnące i miękkawe ale nie robią ich permanentnie non stop tylko w pojedynczych sztukach.

Zastanawiam się czy acidomid tu nie miesza, on jest dobry dla zdrowego królika, choremu nie pomoże a zaszkodzić może, może też maskować przebieg choroby. Mówiąc szczerze na ten moment bym go odstawił i wszedł z probiotykiem.

Bioprotect u weterynarza, biolac max nawet a aptece.

Biolac max jest w kapsułce, otwierasz, wsypujesz do kieliszka (25ml), zalewasz 5ml wody, i możesz podać rano i wieczorem (ile dasz radę). 1-2ml, reszta może sobie stać w lodówce 24h.

Strzykawki 5ml powinny być w domu gdzie jest królik. :lol: , bez tego ani rusz.

Teoretycznie można rodzynka rozkroić i wsypać do niego proszek ale w jej stanie rodzynki to nie najszczęśliwszy pomysł.

Czekam na zdjecia :roll: :roll:

Autor Wiadomość
Molly21

Wysłany: 2017-10-10, 17:39   

Dzisiaj dla odmiany wgl nie ma żadnych zadeptanych odchodów... Acidomid odstawie a biolacu max w aptece nie dostałam ale kupiłam Osłonik Max. Będzie okej? Podać wg Twojej instrukcji dla Biolacu?

A te bobki są ja te ze zdjęć do artykułów o cekotrofach które mi poleciłeś przeczytać.

Wyniki kału będę mieć jutro :)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-10, 19:18   

Możesz podać wedle opisu od Biolaca.
Czyli ona dalej robi cekotrofy, granulat dajesz czy na razie nie? jeśli dawałaś to zmniejsz ilość o połowę.
Rozumiem że po dniu były normalne twarde bobki?
Acidomid odstaw, to nie jest dobry środek na takie okoliczności gdzie królik jest zagadką.

Autor Wiadomość
Molly21

Wysłany: 2017-10-10, 21:22   

Tak, rano cekotrofy (choć dzisiaj nic nie widziałam) a od południa już normalne. Granulatu nie je od tygodnia. Ale sianko wcina na potęgę. Acidomid odstawiony, podam jej probiotyk :)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-10, 22:33   

Ok.
Jest jeszcze taka opcja że jak próbuje je jeść na śliskiej podłodze klatki to jej tyłek ucieka z przed nosa.
Królik zjada je łapiąc prosto z odbytu.
Czasami bywa tak że dupcia odjeżdża kiedy królik próbuje je jeść na śliskiej powierzchni a na zgubionego cekotrofa nie zawsze jest ochota i zostaje na podłodze...
Może jakiś stary ręcznik pościel tymczasowo w ramach sprawdzenia.
Tak na 2/3 klatki.

Autor Wiadomość
Molly21

Wysłany: 2017-10-13, 00:15   

Wyniki kału nie wskazują na żadną chorobę, pasożyty etc.
Dieta sianko + woda przynosi rezultaty. Molly została solidnie przebadana a wyszło na to, że to zwykłe przejedzenie lub alergia pokarmowa. Powoli i ostrożnie będę wprowadzać nowe smaki.

Bazyliszek, dziękuję Ci za pomoc przy tych wielu wątpliwościach :->

Odpowiedz do tematu