Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Encephalitozoon Cuniculi Objawy/Leczenie/Rehabilitacja
Autor Wiadomość
Pyra

Wysłany: 2017-10-19, 23:24   

Ditrivet I panacur. Dzwoniłam do hodowli i okazało się że mama alficzki ma krzywą głowę! Ma 3lata I normalnie funkcjonuje, facet nawet nie wiedział że jest chora i nie powinien jej rozmnażać :/ teraz jest pewność kompletna że to EC. Co za pech, jak te hodowle funkcjonują?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-10-20, 07:48   

Właśnie tak funkcjonują że mają wszystko gdzieś :-?
Obserwuj czy nic się nie dzieje z bobkami, na ditrivet może być różna reakcja.
Dostała b complex w zastrzyku (najczęściej czerwony albo żółty płyn) ??
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Pyra

Wysłany: 2017-10-20, 08:29   

Nie było zastrzyków I dobrze jak na razie się czuje i nie ma problemów z bobkami

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-20, 09:03   

Będzie dobrze :)
Internet ma tą cechę że demonizuje wszelkie przypadłości :mrgreen: , człowiek się naczyta o niewidzących albo sparaliżowanych.... ;) bo ludzie częściej piszą o komplikacjach jak o klapniętym uchu i później ma się wrażenie że jest gorzej jak jest na prawdę.
:haha:
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Pyra

Wysłany: 2017-10-27, 22:05   

Hej tak jak wcześniej wspominałam podaję królików Ditrivet I panacur. Minął już tydzień i martwi mnie to że po lekach panacur króliczek dużo leży i robi bobki pod siebie. Czasem śpi mi na kolanach i dziś poczułam jak na leżąc się napina i zrobił bardzo dużo boków. Czy to normalne że króliki robią to na leżąc? Wydawało mi się że to tylko na siedząco i czy ten lek może tak działać? Nie wiem czy ktoś w ogóle miał doświadczenie z tego typem tabletek.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-28, 04:29   

Ditrivet może dać takie objawy (jest antybiotykiem ... dosyć wysokiego ryzyka) i jak widać niestety dał.
-można zrobić jeden dzień przerwy (a panacur podawać dalej)
-zmniejszyć ilość warzyw i owoców
-podawać probiotyk

Ile czasu ma go brać? 7-10dni?

Luiz nie brał tego leku, miał dostać gdyby się pogarszał ale nasza doktor ostrzegała że tak może być i to nie jest lek pierwszego rzutu.
Brał panacur, enrofloxacynę i przez kilka dni steryd co 2 dzień, nie miał kompletnie żadnych skutków ubocznych poza wścieklizną na strzykawki.

Autor Wiadomość
Pyra

Wysłany: 2017-10-31, 10:01   

Dawka została zmniejszona, dwa tygodnie minęły, a jedynie co zostało to krzywa głowa. Poprawiła się równowaga więc mam już nic nie dawać przez dwa miesiące i obserwować.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-10-31, 10:34   

My Panacur dawaliśmy miesiąc.
Tak mówią najnowsze wytyczne :)
Głowa powinna powoli wracać do normy, z tygodnia na tydzień, szybko to to na pewno nie będzie. Na końcu będzie pewnie tak że będzie się krzywił jak się wkurzy albo podnieci ale i to u nas z czasem przeszło.

Autor Wiadomość
Pyra

Wysłany: 2017-11-02, 00:53   

Skutki uboczne były właśnie po panacurze i musiałam zmniejszyć dawkę. Nie wiem czy dzwonić do weta i pytać o leki bo to jeden z najbardziej polecanych specjalistów od królików i dość często leczy te przypadki. Wiem że też leczysz to samo u króliczka ale skąd wiesz jaka metoda jest najlepsza?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-11-02, 08:58   

Dziwne.
Mój dostawał maksymalną dawkę na swoją wagę (30mg) i żadnych objawów nie miał czy to w apetycie, czy wyglądzie bobków czy czymkolwiek.
Za to nasza doktor od razu ostrzegała przed sulfonamidami (Sulfadiazyna) i wolała ich nie dawać jeśli nie ma potrzeby.
Co prawda specjalizacje ma psio kocią ale o ile mnie pamięć nie myli miała staż w klinice zwierząt egzotycznych, więc wie co robi.

Zresztą wszędzie piszą o 28 dniach.

https://www.google.pl/url...ELH5YhD2sPvE20v

http://www.medirabbit.com...rimethamine.htm

Też w swojej niewiedzy byłem przekonany o 10-14 dniach, bo tak się wszędzie naczytałem ale w "polskim" internecie można się naczytać co najwyżej bzdur i "daj espumisan", więc ja już nie czytam tych pierdół :lol:

Nie znalazłem żadnych informacji o szkodliwości fenbendazolu, przy długim stosowaniu może ew. uszkodzić szpik, za to o Sulfadiazynie wszędzie piszą że mogą się dziać różne cuda z uszkodzeniem nerek włącznie.
Więc nie wiem skąd Twój doktor wziął teorię że to fenbendazol (Panacur), śmiem twierdzić że się pomylił. Może osobnicza reakcja ale dając oba leki na raz nie wiadomo który zaszkodził ;) , więc to takie wytrzepywanie z rękawa.

Autor Wiadomość
Pyra

Wysłany: 2017-11-02, 10:28   

Nie, nie to nie lekarz mi tak stwierdził tylko ja. Nie dawałam leków na raz tylko trzy razy dziennie, rano popołudniu i wieczorem. Ranek i wieczór ditrivet a popołudniu panacur. Po paru minutach od panacur królik wyglądał jakby miał wyzionać ducha za to po ditriverze skakał I się bawił.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-11-02, 11:29   

Jestem prawie pewny że to Ditrivet, skutek uboczny nie występuje nagle tylko kilka godzin po podaniu, lek musi opuścić żołądek a to nie dzieje się szybko bo królik ma zawsze żołądek wypełniony, sama pomyśl :-D
Twój tok myślenia przeczy fizjologii.
Stres wywołany podaniem leku może nasilić skutki uboczne, to jest jedyne logiczne wytłumaczenie dla Twojej teorii a króliki często reagują "kiszkowo" na stres.

Gdybym miał decydować o własnym króliku odstawił bym ditrivet.
Mój dostawał panacur raz na dobę w maksymalnej dawce, nie ma wielkiego sensu podawania 2 razy na dobę,
Maksymalne stężenie we krwi osiąga po ok 10h.
Średni czas całkowitego wydalenia 48h.

Autor Wiadomość
Nuna

Wysłany: 2017-11-05, 10:28   

Nie rezygnuj z panacur. To najwazniejszy, decydujacy lek w leczeniu E.C. Moze byc podawany przez dlugi czas.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-11-14, 22:06   

Jak Alfinka znosi walkę z pierwotniakiem ?
Trochę już minęło.
Mój ancymon już nie ma żadnych śladów a waga nawet większa jak z przed choroby (ups).
:lol:

Odpowiedz do tematu