Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczepienie
Autor Wiadomość
Kinia09 

Wysłany: 2016-09-08, 09:37   

Czyli lepiej szczepic na okres wiosna lato a powiedzcie jak to jest z młodymi mi wet powiedziała żebym przyszła z Rudim jak będzie ważył kilo....

Autor Wiadomość
lorka 

Wysłany: 2017-01-31, 19:07   

A szczepicie może na nowy typ pomoru króliczego (RHD2)?

Autor Wiadomość
bulka24 

Wysłany: 2017-08-04, 08:38   

Witam, trafilam na forum, ponkeważ szykuję się na zabieg sterylizacji Mani - jest trudną i upartą królicą barankiem. Tydzień temu była szczepiona od tego czasu zmieniła się strasznie od królika, który uwielbiał pieszczoty stała się strachliwa, bojaźliwa oraz nie do ruszenia. Ucieka od nas, glaskać daje się żadko ogólnie nie poznaje swojej Mani. Je normalnie, można powiedzieć, że zwiększył jej się apatyt. Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Dodam,iż Mania jest z Nami od listopada ubiegłego roku, do klatki jest zamykana na noc,cały dzień biega po pokoju, gdy wracamy pod wieczór z pracy nawet nie przybiega się przywitać. Parę miesięcu temu gdy była odrobaczana tak bidulka to przeżyła (wizytę u wwterynarza), że nie chciała jeść musieliśmy ją dokarmiać karmą rarunkową niestety nie było to łatwe,bo Mania jest strasznie charakterną królica skończyło się na zastrzykach u weterynarza. To był dramat - potem wszystko wrócilo do normy. Teraz boję się, że coś się dzieje, weterynarz mówił,że to minie po 5 dniach nie wiadać poprawy. Co to będzię jak Mania zostanie wysterylizowana... :cry:

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-08-04, 09:37   

Najprawdopodobniej owe zachowanie to mieszanka efektu stresu i burzy hormonów.
Króliki są obrażalskie - mój obecny po wizycie ma focha tak z pół dnia.
Samice w czasie rui mogą się zachowywać bardzo nieobliczalnie, z tego co pamiętam moja była zła na cały świat włącznie z obrażeniem na jedzenie, mogła nic nie jeść ale poidło opróżnić w jeden dzień, dlatego mówi się że zwierzę nie sterylizowane się męczy - bo się męczy. Jeśli je i bobki są normalne to najprawdopodobniej ruja, chociaż nie można wykluczyć czegoś innego ale wtedy wcześniej czy później widać w apetycie i bobkach, przejrzyjcie ciało w poszukiwaniu strupków, zgrubień (zwłaszcza głowę, uszy), teoretycznie może wystąpić myksomatoza poszczepienna ale to rzadkość.

bulka24 napisał/a:
Co to będzię jak Mania zostanie wysterylizowana...

Przestanie mieć fochy ;)
Ważny jest dobry weterynarz który wykonuje zabieg, przy takim nerwowym króliku ważne jest zabezpieczenie przeciwbólowe i lek na perystaltykę podany po narkozie, żeby znowu nie skończyło się dokarmianiem.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
bulka24 

Wysłany: 2017-08-04, 10:17   

Bobki robi normalne z sierścią niestety, też ciągle z tym walczę,aby nie zatkał jej się żołądek nieststy czesanie to też walka, bo Mania nie lubi się czesać. Niestety zabieg sterylizacji mamy zaplanowany na 30 sierpnia, ponieważ weterynarz,który przeprowadza zabiegi sterylizacji przebywa na urlopie. Jest specjalistą w tej dziedzinie. Wybrałam oczywiście najlepszą klinike,która specjalizuje się w leczeniu małych zwierząt. Jest mi smutno i przykro, że Mania się tak zachowuje wiem , że ona jak i ja się męczymy i niepotrzebnie stresujemy. Mania jest pobudzona , ma udruchy "ujeżdzania", ale teraz po szczepiące to się lekko uspokoiło. Oczywiście siusia gdzie popadnie i robi bobki gdzie popadnie.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-04, 10:29   

Podajecie siemię lniane? , jeśli nie to wprowadźcie.
Musicie ją czesać, bobki z sierścią znaczą że sporo jej połyka, w skrajnym przypadku też może jej to doskwierać, w czasie linienia skłaniał bym się nawet do odstawienia warzyw i owoców na rzecz zielonek.
Już się robi offtop najlepiej załóżcie swój temat.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Baks001 

Wysłany: 2017-11-13, 21:03   

Czy przed szczepieniem Królika trzeba go najpierw odrobaczyc?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-11-13, 22:02   

Zwyczajowe procedury tego nie przewidują - tak jak w przypadku psów czy kotów.
Natomiast raz w roku i tak i tak należy odrobaczyć królika i dobrze jest to zrobić przed planowanym szczepieniem, chyba że był odrobaczony wcześniej to po prostu szczepić i tyle.

Autor Wiadomość
OlaFasola 

Wysłany: 2017-11-14, 15:06   

Ja własnie niedługo wybieram się z małym na pierwsze szczepienie. Trzymajcie za nas kciuki!

Odpowiedz do tematu