Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Ropa w oczkach
Autor Wiadomość
astrr

Wysłany: 2017-12-07, 16:58   Ropa w oczkach

Dzień dobry, mam pewien problem z nowo kupionym królikiem. Po przywiezieniu do domu zauważyłem że na obydwu oczkach ma trochę ropy. Po tygodniu powieki stały się czerwone, wtedy udałem się do weterynarza.. Pani przepisała mi kropelki do oczu, po 3 dniach stosowania powieki wróciły do normalnego koloru, jednak mimo dalszego zakrapiania oczu (już tydzień) nadal w obydwu oczkach ma białego "glutka" którego zdjęcie przesyłam poniżej. Czy ma ktoś pomysł jak się pozbyć tego nalotu ? W klatce nie mam trocin, podłoże to mata antypoślizgowa. Karmię tylko siankiem i granulatem. Królik ma 12 tygodni

wystarczy klinkąć na zdjęcie aby je wyświetlić

z góry dziękuję za pomoc

24829452_1181423138556593_1814685621_n.png
Plik ściągnięto 20 raz(y) 226.74 KB

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-12-07, 17:50   

Chodzisz do króliczego weterynarza czy psio-kociego?
Najczęściej podobne objawy daje EC, może też powodować zapalenie spojówek.
Podobne objawy w obu oczach przemawiają za chorobą ogólnoustrojową.
Równie dobrze mogą być pasożyty czy przewlekła infekcja bakteryjna, przy takich objawach kropelki do oczu to jest już za mało. Królik wymaga dokładnej diagnozy i leczenia (nie samymi kropelkami).
Dobry króliczy weterynarz potrzebny, bo królik w końcu oślepnie :!:

Ten glut jest na powierzchni czy to zmętnienie rogówki? Bo na zdjęciu trudno oszacować.

-obmacanie żuchwy
-ogląd zębów
-wymaz z oka/nosa
-obejrzenie oka lampą szczelinową
-morfologia
-badanie bobków

To tak na "wczoraj" a co dalej to niech się lekarz mądrzy :-? byle taki od królików.
http://www.kroliki.net/pl...rzy-weterynarii
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
astrr

Wysłany: 2017-12-07, 20:01   

Weterynarz niestety psio-koci. Do najbliższego weterynarza króliczego mam 120 km, stąd kierowałem pytanie na forum..

Ten "glut" jest na powierzchni oka i łatwo można go usunąć przy pomocy zwilżonego wacika. Następny pokazuje się zazwyczaj dopiero następnego dnia. Pozatym królik zachowuje się normalnie, jak wszystkie pozostałe w klatce..

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-12-08, 09:23   

Mówiąc szczerze dosyć dziwne.
Może to przytkany kanalik łzowy albo coś w tym kierunku, chyba i tak nie obejdzie się bez wizyty u innego weterynarza albo to po prostu pozostałość po kropelkach które dostaje.
Przemyj dokładnie całą okolice oka przegotowaną wodą i wacikiem, bo widzę że w kąciku oka też ma sporo "śpiochów" zmieszanych z sierścią.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Odpowiedz do tematu