Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
lek. wet. Urszula Sulska-Mikołajewska
Autor Wiadomość
zwierzogrod 

Wysłany: 2018-01-03, 16:28   lek. wet. Urszula Sulska-Mikołajewska

Ze swojej strony mogę polecić lek. wet. Urszula Sulska-Mikołajewską z NEO-VET w Poznaniu (ul. Głogowska 164, 60-101 Poznań). Pani doktor zajmowała się moim królikiem Filipem od początku. Zawsze dokładnie bada królika, odpowiada na moje pytania wyczerpująco. Jeśli nie jest czegoś pewna mówi to wprost (np. przy ocenie płci jeśli królik jest młody to zaznacza - to może być samiec bo jąderka może mieć schowane i trudno je aktualnie wyczuć). Nie namawia na zbędne badania jednakże mówi co można zrobić w różnych wypadkach.

Moją styczność mogę opisać pokrótce:

1. Pierwsze przyjście - świetne wrażenie, Klinika zadbana, przyjazny klimat. Kontrola wnikliwa - lekarka zauważyła potencjalne ognisko zapalne w uchu i nakazała odczekać ze szczepieniem miesiąc (akurat na okres przedwiosenny). Leczenie nie było jednak konieczne.
2. Filip łobuz złamał sobie ogonek (prawdopodobnie gdzieś zahaczył) - ocenili to bez RTG (konsultowała to z lek. wet. Jakubem Pernakiem) bo było łatwo to wyczuć, jednakże królik ogon nadal na szczęście posiada:) Nie doszło do martwicy, przestał się nim interesować i nie trzeba było go amputować.
3. Kastracja - koszt 200 zł w tym był antybiotyk, lek przeciwbólowy działający dobę, dwie wizyty kontrolne (dzień po i 7 dni po zabiegu). Przy kwalifikacji oraz zaraz przed oddaniem Filipa pod ich opiekę był dokładnie badany. Wszystko sprawnie. Zabieg przeprowadzony bardzo dobrze, bez jakichkolwiek komplikacji. Znieczulenie wziewne. Zostałem poinstruowany o opiece pooperacyjnej (dostałem również ulotkę co i jak powinienem robić).

Ogólna ocena - ceny może nie są najniższe (ok 30zł za wizytę ogólną, 55zł za wizytę ze szczepieniem - szczepionka kombinowana 2 w 1 - można ją bezpiecznie stosować i jest skuteczna jeżeli królik nie był nigdy inną szczepiony - wystarczy raz do roku. Zapłaciłem za królika 20zł na giełdzie więc na pewno nie był szczepiony wtedy ;P ). Jednakże jak usłyszałem cenę kastracji w innej klinice - 355zł i 50zł za każda wizytę kontrolną to chyba jednak nie jest tak źle. Zaletą jest rejestrowanie przez internet.

Dodam nawet, że gdy napisałem w rejestracji, że nagły przypadek (gdy zauważyłem, że ogon królika po prostu zwisa i miał rankę od gryzienia go sobie) to zadzwoniono do mnie by zapytać czy nie potrzebna jest szybsza wizyta.

Osobiście polecam.

Odpowiedz do tematu