Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeziębienie/Mokry nos/Katar/Wydzielina z nosa/Kichanie
Autor Wiadomość
kotkowa 
Królik: Zuzia

Wysłany: 2018-01-07, 20:43   

Nasza Zuzka też raz była przeziębiona. Zrobił nam się przeciąg w mieszkaniu i wystarczyło. Dostawała jedynie leki na wzmocnienie, raz dziennie jeździliśmy na zastrzyki. Pomogło, ale lekarz nam mówił, że kichanie może się troszeczkę dłużej utrzymywać... i faktycznie. Ustało dopiero kilka dni po serii zastrzyków.

Chyba, że przyczyną może być też zbyt suche powietrze w mieszkaniu. U nas pomogły mokre ręczniki w pomieszczeniu gdzie przebywa uszak.
Zuziowa galeria: http://miniaturkabeztajemnic.com/nzuza.html

Autor Wiadomość
zwierzogrod 

Wysłany: 2018-01-07, 22:03   

Kurde możesz mieć rację! Tak jak w poprzednim mieszkaniu miałem problem z wilgocią tak tutaj jest zupełnie odwrotnie ;/ powietrze jest suche zwłaszcza, że przy królikach trzeba wietrzyć (chcąc nie chcąc jak nasikają do kuwety trochę się ulatnia i raz na jakiś czas trzeba mieszkanie wywietrzyć) - więc wilgotność jest nie raz na poziomie 25-35%

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2018-01-07, 22:18   

Może być katar, może być paproch w nosie, może być powietrze, może siano zapylone pyłkiem jakichś roślin a może i nawet zęby.
Wróżki trzeba.
- linienie widać (mój sporadycznie kicha podczas linienia)
- powietrze można próbować nawilżyć
- królikowi można podawać takie rzeczy jak rutinacea, czy choćby rutinoskorbin, dzielimy tabletkę na 3-4 kawałki, nadziewamy rodzynki i podajemy co kilka godzin (tak żeby wyszła jedna tabletka na dobę)
Obserwować czy nos suchy, czy łapki czyste i nie posklejane futerko na łapkach od wycierania gilów - wtedy to już nie wróżka tylko pilny weterynarz, no i łzawiące oko też może dołączyć do kompletu.

Jak widać kichanie może być włosem w nosie a może być ...... niezłym zonkiem, więc trzeba trzymać rękę na pulsie i pogorszenie zdecydowanie szybko konsultować z wetem.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Demi114

Wysłany: 2018-01-11, 22:03   Kichanie

Witajcie ;) Mój Johny ma napady kichania od ok. Tygodnia chodź od 2 dni się bardziej nasilily. Zauważyłam rowniez że na początku tygodnia lzawil z prawego oczka, po przemyciu łzawienie ustało ale oko czerwone. Przez to kichanie Uszatek trochę wydrapał sierść z noska i cały czas myje oko. Jestem zaniepokojona chodz Johny je wszystko, bryka, chce się bawić. Ktoś z was może miał podobną sytuację?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2018-01-11, 22:08   

Ewidentnie boli go oko a kichanie może być efektem spływania do nosa większej ilości łez kanałem łzowym.
Trzeba czym prędzej ustalić przyczynę, czy to ciało obce, zadrapanie czy zakażenie.
Nie przemywaj oka rumiankiem, może bardziej zaszkodzić jak pomóc, tylko przegotowana woda jak już coś.
I do weterynarza.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Odpowiedz do tematu