Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Drugi królik w domu
Autor Wiadomość
Essus 
Essus

Wysłany: 2018-01-12, 09:56   Drugi królik w domu

Ostatnio postanowiłam kupić/adoptować mojemu Skarabeuszowi towarzystwo ma on 10 miesięcy.
W związku z tym mam kilka pytam związanych z łączeniem uszaków.
1.Czy może być to młodszy Królik mający 3-4 miesiące?
2.Czy jeżeli oba miałyby duży wybieg 4x2 to w przypadku samców tylko jeden miałby być wykastrowany czy najlepiej oba?
3.W przypadku samiczki też oba wykastrowane/wysterylizowane czy tylko samiczka wysterylizowana bądź samiec wykasowany ?
4.Jak najlepiej połączyć uszaki , jak je ze sobą poznać?
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2018-01-12, 10:16   Re: Drugi królik w domu

Essus napisał/a:
Ostatnio postanowiłam kupić/adoptować mojemu Skarabeuszowi towarzystwo ma on 10 miesięcy.
W związku z tym mam kilka pytam związanych z łączeniem uszaków.
1.Czy może być to młodszy Królik mający 3-4 miesiące?
2.Czy jeżeli oba miałyby duży wybieg 4x2 to w przypadku samców tylko jeden miałby być wykastrowany czy najlepiej oba?
3.W przypadku samiczki też oba wykastrowane/wysterylizowane czy tylko samiczka wysterylizowana bądź samiec wykasowany ?
4.Jak najlepiej połączyć uszaki , jak je ze sobą poznać?
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :)

Było wałkowane 100 razy ;p
1. Różnica kilku miesięczna nie ma wielkiego znaczenia, chyba że łączymy dziecko z dziadziusiem, to może być nie fajnie.
2.Zawsze bez wyjątków, oba kastrowane, czy samce czy samice.
3.j.w.
4.Kilka dni klatki obok siebie, żeby mogły się noskami całować, później puszczasz i czekasz.... czy będzie latać futro czy nie :-P , kilka bójek bardzo często się zdarza i nie należy ingerować, chyba że będą za sobą biegać aż do zasapania.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-01-13, 00:12   

Witaj Essuie,
Możesz adoptować młodszego bez problemu,ja adoptuję od 4 miesiecy, trzeba tylko być bardziej ostrożnym przy zaprzyjaźnianiu.Ogólnie to starsze uczą młodsze "dobrych manier" chodzenia do kuwety...(króliczki się imitują)

Wykastrowanie tylko jednego króliczka wydaje mi się bardzo niesprawiedliwe wręcz okrutne względem drugiego aczkolwiek skazujemy go na życie pod ciągłą presją hormonalną,nie mogąc zaspokoić potrzeby fizjologicznej i pod wpływem ciągłej stymulacji przez swojego towarzysza ,króliczek żyje w ciągłej frustracji i jest mniej chłonny,pojętny,stąd też są konflikty między nimi.Oczywiscie ze względów zdrowotnych również

Na początku odizoluj małego w osobnym pokoju.Wykonaj u weterynarza check-up (szczepionki,ewentualnie kastracje...)
Przyzwyczajaj je do swoich zapachów (wymiana kocyków ,ręczników, zabawek...)
Podawaj jedzenie,głaskaj zawsze najpierw Skarabeusza,nigdy na odwrót
(u mnie tak trwa ok 2 miesiące aż wszystkie są przygotowane do zmian)To już od ciebie i twoich króliczków zależy, jak juz uznasz ze króliczki są gotowe to zorganizuj 1 - szy kontakt fizyczny najlepiej na terenie neutralnym np u sąsiadki, na balkonie...
Jak zauważysz ze maluchy są raczej przyjazne do siebie próbuj je puszczać razem,jak zaobserwujesz agresje rozdziel je w osobnych klatkach tak żeby się mogły obserwować i próbuj na nowo.

samiczki są bardzo terytorialne wiec konfliktowe
Samce są "kłótliwe"

Autor Wiadomość
Katarzyna 

Wysłany: 2018-03-28, 12:21   

Ja posiadam dwa króilki - parkę i żadne nie jest kastrowane :-) Boję się komplikacji i że coś może być nie tak, a poza tym dlaczego mam ingerować i decydować czy pozbawiać je części ciała? Co to za facet bez j..j :mrgreen:
Patent mam prosty: wychodzą pobiegać osobno na zmianę.
Pewnie ktoś powie że trafiły mi się spokojne i dlatego nie mam problemu ale wręcz przeciwnie.
Samiec znaczy teren i chlapie moczem koło klatki i wokół kuwety, często tupie, szarpie za klatkę i codziennie męczy maskotki a samiczka wszystko gryzie, ściany meble pościel..
Ale to nie jest ich wina, wiedziałam na co się piszę i co mnie czeka więc biorę to na siebie :-P A że mam na ich punkcie bzika codzienne sprzątanie mi nie przeszkadza, klatkę można posmarować cytryną żeby królik nie gryzł a samiczkę po prostu pilnować i nie puszczać samej 8-)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-28, 12:34   

Nie wpadłaś na to że się męczą?
Zamiast zająć się kicaniem po mieszkaniu to chodzą i leją w koło klatki - super.
Ponad połowa samic w wieku 4+ lat ma zmiany w macicy a to w końcu kończy się ropo maciczem a w końcu nowotworami.
Mieć dwa króliki i nie dać im razem kicać, to nie sposób, to idiotyzm :mrgreen:

Ale cóż, mnie też kiedyś bawiło jak samica budowała sobie gniazdo, z jej perspektywy to już zabawne nie było kiedy cały dzień nie jadła tylko chodziła z kurwikami w oczach. BEZSENS.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-03-28, 23:34   

Katarzyna napisał/a:
Ja posiadam dwa króilki - parkę i żadne nie jest kastrowane :-) Boję się komplikacji i że coś może być nie tak, a poza tym dlaczego mam ingerować i decydować czy pozbawiać je części ciała? Co to za facet bez j..j :mrgreen:
Patent mam prosty: wychodzą pobiegać osobno na zmianę.
Pewnie ktoś powie że trafiły mi się spokojne i dlatego nie mam problemu ale wręcz przeciwnie.
Samiec znaczy teren i chlapie moczem koło klatki i wokół kuwety, często tupie, szarpie za klatkę i codziennie męczy maskotki a samiczka wszystko gryzie, ściany meble pościel..
Ale to nie jest ich wina, wiedziałam na co się piszę i co mnie czeka więc biorę to na siebie :-P A że mam na ich punkcie bzika codzienne sprzątanie mi nie przeszkadza, klatkę można posmarować cytryną żeby królik nie gryzł a samiczkę po prostu pilnować i nie puszczać samej 8-)

Stosowanie półśrodków napewno nie jest najlepszym rozwiązaniem takich sytuacji,niezaprzeczalnie pogarszają je tylko.Nie polecam nikomu takiej recepty.

króliczki są pozbawione kontaktu ze sobą,który tak bardzo doceniają sobie (wzajemne pielęgnowanie futerek,wspólne "kolacje",wspólne "fikołki"...)
króliczki niekastrowane/niesterylizowane są "niewolnikami" swoich hormonów i niekątrolowanych pragnień seksualnych jednym słowem nie cieszą się życiem (zresztą lepiej j..j nie mieć,niż mieć i nie móc ich "używać":)
Dodatkowo ma na celu zapobiegania poważnym chorobom układu rozrodczego

...

Jakie są objawy?

Objawy są zazwyczaj tak dyskretne, że rak może pozostać niezauważony i zabić królika,bez możliwości uczynienia czegokolwiek, by go uratować. Andenocarcinoma to nowotworowy guz rozwijający się powoli. Kiedy pojawiają się pierwsze objawy, często jest już za późno, ponieważ mogły nastąpić przerzuty do płuc, wątroby i kości. Pierwsze objawy to: krew w moczu, trudności w oddawaniu moczu, które sugerują zakażenie dróg moczowych, torbiele, wydzielinę z pochwy. Leczenie doraźne polega na sterylizacji (ovariohysterektomii), a następnie radiografii, aby sprawdzić wygląd przerzutów. Prognoza jest bardzo zarezerwowana.
Jak tylko pojawią się pierwsze objawy, możliwe jest potwierdzenie rozpoznania za pomocą obrazowania (radiografia lub tomografia komputerowa), a następnie wykonanie biopsji, która umożliwi ocenę stopnia zagrożenia nowotworem, a także jego propagacji w kierunku innych narządów.

tutaj cała strona

http://www.ladureviedulap...rilisation2.php

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Przyjemniejsze jest spędzanie czasu z króliczkami niż na sprzątaniu:)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-28, 23:50   

Jeszcze bym jakoś zrozumiał jednego(ą) ale mieć dwa i tylko je wkurzać, jeden obwąchuje drugiego przez kratki i tylko się nakręcają.

Ale co ja się produkuje, nie daleko szukać... widziałem identyczny przypadek na własne oczy :lol: :mrgreen: :lol: , ale wtedy byłem głupi jak osioł i nie robiło to na mnie wrażenia, chleb z kapustą też nie.... ... "bo to normalne przecież" :lol: :mrgreen:

:evil:

NIE NIE NIE.

Autor Wiadomość
black_cherry 
Franio =*

Wysłany: 2018-03-29, 12:36   

juz tak nie naskakujcie na dziewczynę.
to jej sprawa ile ma uszaków i co z nimi robi..

mądrze piszecie.
fajnie sie czyta mądre wypowiedzi ,ale po co kogos oceniac?
przeciez głodne i brudne nie chodza
moze włascicielka zdecyduje sie na sterykizacje i kastracje, a moze uszaki zapragna siebie nawzajem i zostanie babcia ;)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-29, 14:31   

Oj tam oj tam.
Czasami trzeba kimś potrząsnąć, epitety i inwektywy przecież nie padają, no chyba że ta że sam siebie nazwałem idiotą ;)

Odpowiedz do tematu