Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda/Ilość wody/Picie/Poidełka
Autor Wiadomość
asia39 
Chrupek

Wysłany: 2015-04-07, 23:26   

Jeśli nie je sztucznej karmy, ani granulatu, tylko same warzywa, sianko i suszki to nie masz się czym martwić. Widocznie woda, którą pobiera z warzyw mu wystarcza. Mój Chrupek jest na diecie bezgranulatowej i też pije bardzo mało wody. Czasem mam wrażenie, że w ogóle jaj nie pije, bo nie widzę, żeby z poidełka ubywało. Nic nie musisz robić, żeby pił. Jak poczuje pragnienie, to sam się napije.
Rumianek, czy miętę, albo melisę też mu czasem robię, ale on chlipnie troszkę (jak ma ochotę), albo i nie...
Ps. Do napoi na stole też się sadzi, ale mu nie daję :mrgreen:

Autor Wiadomość
ZizuBunny 
ZizuBunny

Wysłany: 2018-01-17, 10:52   

Odgrzeje stary temat, trochę czasu minęło od ostatniego posta.
Pytanie: Jaka woda najlepsza?
Wyczytałam tutaj że Żywiec Zdrój. Ale mamy teraz masę nowych firm oferujących wody. Może macie jakieś nisko mineralizowane?
Na początku piliśmy też wody polecane dla niemowląt (założyłam że jak jest dobre dla małego dziecka to królikowi nie powinno zaszkodzić) więc dostawał Primavere bo jest polecana przez CZD.
Niestety z kranu u nas odpada na wstępie, mamy strasznie zakamienioną wodę, a martwię się, że filtr czy przegotowanie nie do końca sobie z nią poradzi. Zresztą po co ryzykować.
Nie chce żeby mu coś zaszkodziło, typu jakieś kamienie na nerkach czy przemineralizowanie.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2018-01-17, 13:58   

Nie ma cudownej wody.
Uznaje się że należy podawać wodę z jak najmniejszą ilością wapnia, ten minerał góruje w składach wody więc innych pierwiastków się nie rozpatruje, kolejnym zaraz po wapniu jest magnez ale on jest akurat nie szkodliwy a czasami wręcz zalecany, może zapobiegać kamicy szczawianowo-wapniowej.
Wody które mają na butelce napisaną ilość wapna w okolicy 60mg (a na pewno poniżej 100mg) na 1L można uznać za zdatną, najczęściej to tzw. wody źródlane.

Primavera jest OK.

Cudem była by woda która ma po równo Ca i Mg , są takie wody ... ale wysoko wapniowe, więc w przypadku królika bezsens. :lol: w dodatku są względnie nie smaczne :P

Z życia powiem tyle, mój gałgan ma dwa poidła, swoją wagową normę wypija na dobę, gotowaną, czasami coś z butelki, było lato, obżerał się zielskiem biały mocz zdarzał się od święta, jest zima, no i już tak kolorowo niestety nie wygląda. Chyba pozostanę przy swojej teorii że króliki domowe są lekko zasuszane (nieświadomie).

Autor Wiadomość
AsiaG

Wysłany: 2018-03-13, 12:40   

Witam,
Mam 9 tygodniowego króliczka Karzełka Teddy. Wydaje mi się, że bardzo mało pije, a tym samym mało sika. Nie je jeszcze świeżych warzyw. Dostaje póki co tylko siano i granulat dla maluszków. Pije z poidełka, widzę, że potrafi. Mieliście podobnie?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-13, 12:52   

Norma dla królika to ok 100ml/24h/1kg ciała, zakładając że nie zjada nic mokrego w między czasie.

Teddy ważący 350g powinien wypić 35ml ;p, wydaje się mało.

Nie jest tak że królik wypije zawsze normę, czasami nie wypije prawie nic a czasami siorbie na raz pół poidła.

Zawsze możesz sprawdzić jak zareaguje na miseczkę z wodą, miska jest trochę bardziej interesująca dla królika jak stercząca rura ;)

Autor Wiadomość
AsiaG

Wysłany: 2018-03-13, 12:57   

Miskę z wodą również dawałam, troszkę pochłeptał, ale też nie wiele,a przy tym umoczył sobie długie futerko i nawet tyłek potrafi w nią wsadzić :) dam mu jeszcze chwilę, w sob planuję wizytę u weterynarza (szczepienie) to podpytam ;) Dziękują za szybką odpowiedź.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-13, 13:07   

Jeśli królik je samo siano i granulat mocz powinien być jasny, ewentualnie lekko mętny od wapna.
Pewnie Ci się wydaje z tą ilością.
Królik to nie pies po galopie, nie wychłepce wielkiej michy na raz ;)

Autor Wiadomość
AsiaG

Wysłany: 2018-03-13, 13:11   

Od dziś jestem Twoją fanką :) dziękuję za pocieszenie i poprawę humoru;) oby mi się wydawało :D
Miłego dnia! Dziękuję :)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-13, 14:04   

Fanką.
Chyba z braku wyboru, bo na tym forum za wielkiego nie ma ;-)
:haha:

Odpowiedz do tematu