Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybity palec ?
Autor Wiadomość
kamtaro 
nic ciekawego

Wysłany: 2018-03-10, 21:22   Wybity palec ?

Byłem z moim królikiem dzisiaj u weterynarza i jak to on zaczął panikować, nowe otoczenie zapachy, weterynarz. Podczas przytrzymywania aby nie spadł z blatu tak wymachiwał tylnymi łapami że jeden palec przyjął zdecydowanie nienaturalny kąt.Weterynarz nastawił mu go. Łapa nie krwawiła nie spuchła i królik nie utyka tylko po powrocie do domu wciskał się między szafę a ścianę zdecydowanie był przerażony albo cierpiał w milczeniu.Ktoś miał podobną "przygodę" z królikiem ? Czy mogą być jakieś komplikacje ?

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-03-11, 01:26   Re: Wybity palec ?

kamtaro napisał/a:
Byłem z moim królikiem dzisiaj u weterynarza i jak to on zaczął panikować, nowe otoczenie zapachy, weterynarz. Podczas przytrzymywania aby nie spadł z blatu tak wymachiwał tylnymi łapami że jeden palec przyjął zdecydowanie nienaturalny kąt.Weterynarz nastawił mu go. Łapa nie krwawiła nie spuchła i królik nie utyka tylko po powrocie do domu wciskał się między szafę a ścianę zdecydowanie był przerażony albo cierpiał w milczeniu.Ktoś miał podobną "przygodę" z królikiem ? Czy mogą być jakieś komplikacje ?

Witaj
Ja mojemu Grisou na kątuzję łapki (lekko kulał ) rozpuszczałam w jednej małej łyżeczce 3 granulki ARNICA MONTANA 5ch(homeopatia) raz dziennie i podawałam mu ją przez strzykawkę do połknięcia
Pojechałam z nim do weterynarza i pomimo że nie było to nic bardzo złego dostał lek przeciwzapalny

Obserwuj go

Popracuj z króliczkiem
Manipuluj króliczka jak najwięcej np:pociągnij go za łapkę,ucho...(delikatnie oczywiście:) bież go na ręce często ale krótko,każdą" nieprzyjemną" dla niego akcję zakańczaj pozytywnie wynagradzając smakołykiem i chwaleniem króliczka
Nie będzie sie tak "szarpał" u weterynarza i tobie będzie łatwiej wykonać jakikolwiek zabieg pielęgnacji lub podania np lekarstwa

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2018-03-11, 08:18   

Powinien dostać lek przeciw zapalny/bólowy, królikowi lepiej dać jak nie dać, mogą bardzo źle na ból reagować. Można też polewać rivanolem w warunkach domowych, tylko niech za długo z mokrą łapką nie biega, zimno w cale nie musi łagodzić bólu a może go nasilać.

Prawdopodobnie był przerażony lecznicą, powrót do domu i schowanie się na 20 minut to w sumie norma :mrgreen:

grisou proszę cię, to że ktoś chce leczyć raka wyciągiem z jajek za 299zł to jego sprawa i jego pieniądze (szkoda że głupi ale to jego problem) .

Nie wciskaj homeopatii zwierzętom :-D , niby nie zaszkodzi, ale ten cukier to tak nie wiem czy do końca nie szkodliwy :lol:
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-03-11, 14:55   

Bazyliszek napisał/a:

grisou proszę cię, to że ktoś chce leczyć raka wyciągiem z jajek za 299zł to jego sprawa i jego pieniądze (szkoda że głupi ale to jego problem) .

Nie wciskaj homeopatii zwierzętom :-D , niby nie zaszkodzi, ale ten cukier to tak nie wiem czy do końca nie szkodliwy :lol:

Bazyliszek daruj sobie tego typu uwagi jeżeli chodzi o leczenie moich króliczków króre są pod stałą opieką weterynaryjną,gwarantującą im dobry ogólny stan zdrowia
zauważ również że był uzupełnieniem do konwencjonalnego leku,gdyby były jakieś przeciwskazania to by go nie dostał,w tego typu sytuacjach mam na szczęście możliwość skątaktowania się z moim weterynarzem (zanim się zobaczymy na wizycie,którą oczywiście planujemy jak najszybciej) co pozwala mi uniknac samoleczenia

Co do przekonania pozytywnych lub nie,czy nawet żadnych skutków naturalnych,alternatywnych leków jest to raczej osobistą opinią każdego a forum jest po to aby się dzielić doświadczeniami na które jesteś tak bardzo "wrażliwy"

Moje długoletnie doświadczenie pozwala mi na prawidłową kontrolę diety moich króliczków którą dostosowywuję zawsze jeżeli jest taka potrzeba do ich stanu zdrowia,wic zapewniam cię że Grisou nie dostał w tym czasie żadnego smakołyka,które zazwyczaj zawierają najwięcej cókru

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-11, 17:08   

Pierwszy raz spotykam się z lekiem homeopatycznym i fakt, sympatią ich nie darzę.
Aczkolwiek do zadziałania leku potrzebna jest świadomość jego zażycia a czy zwierzę ją posiada ;) ??
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-03-11, 17:33   

Miał je podawane przez strzykawkę i tylko lekarstwa moje tak mają podawane,głupie króliczki nie są i wiele rozumią
Niektóre na sam widok lekarstw" uciekają gdzie pieprz rośnie" więc każdy ma swoją opinię

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-11, 20:21   

To że króliki są pamiętliwe to ja doskonale wiem.
Nie spotkałem się z homeopatią w weterynarii, może dlatego że weterynarze chcą pomagać a nie udawać że pomagają ;-)
Za to farmaceutę z uśmieszkiem podczas sprzedaży oscillococcinum widziałem, kupujący odszedł z grypą i cukrem :lol:

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-03-11, 21:25   

Jestem odpowiedzialna za to co piszę a nie za to co ty rozumiesz

Wyrażnie napisałam że podawałam mu ją dodatkowo do lekarstwa przepisanego przez mojego weta`bo jestem przekonana że napewno są korzystne ,co do weterynarza to tylko się upewniłam czy nie ma przeciwskazań(dostał je przed wizytą)

I owszem medycyna alternatywa jest używana w NAC np: kwiaty BACHA Rescue,olejki eteryczne do inhalacji w razie np:koryzy lub pasteurellose,masaże,osteopatia...

Alternatywne leki są komplementarne i nie zatępują tradycyjnych leków oczywiście

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-12, 09:46   

Fakt, umknął mi fakt że to dodatkowy lek.
Ale nie mieszaj medycyny alternatywnej z homeopatią, niby się zalicza ale jakoś tak nie do końca. Nie mam nic przeciwko medycynie alternatywnej OPARTEJ NA FAKTACH.
Zwierzęta są w tym dobre, lepsze od ludzi, dzikie zwierzęta same się leczą tym co znajdą *zaczynając od jedzenia trawy przez kota/psa.

A ludzie cukier łykają.... ale ma ładne pudełeczko :mrgreen:

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-03-12, 19:04   

Poprostu nie pojmujesz pojęcia medycyny alternatywnej bo homeopatia nią jest tak jak i phytothérapie

A zatem czy to homeopatia=kwiaty Bacha,czy kisiel z siemia lnianego czy napar z rumianku wszystkie mają jakieś swoje zalety

Nie rozumiem że się tak boisz tego cókru,przy prawidłowej i jak najbardziej naturalnej diecie króliczka zmniejsza się ryzyko(łatwa kontrola) "przedawkowania" tegoż cókru i nie tylko

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-13, 09:47   

Homeopatia jest dziedziną z medycyny naturalnej ale dla mnie to taka psychiatria na zasadzie, posegreguj kamyki to ci nerwica przejdzie :lol:
Ani jednego leku homeopatycznego w karetce nie spotkasz - mi by się kontrolka zapaliła od razu :lol:
Nie ma w asortymencie leku na zwykłą gorączką, szybciej by się człowiek wyleczył gdyby poszedł korę sobie poogryzać.

Cytat:
Leki homeopatyczne faktycznie nie obniżają gorączki , ale wspomagając układ immunologiczny chorego do walki z infekcją, przyśpieszają jej leczenie. Organizm radzi sobie z infekcją i gorączka spada.

Łatwo pierniczyć bzdury których nie da się udowodnić bez sprzętu wartego miliony.

Cukier zostawmy w spokoju, nie boje się.

Nie twierdzę że w 100% nie działa, bo na poziomie psychologicznym na ludzi jakoś działa na pewno, grubsza igła działa lepiej jak cienka a czerwone tabletki lepiej od niebieskich - to udowodniono badaniami.

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-03-13, 21:58   

Medycyna naturalna i wszystkie jej dziedziny(ziołolecznictwo,homeopatia...) są medycyną alternatywną i niekonwencjonalną

Od samego początku piszę że leki alternatywne (do których oczywiście leki homeopatyczne należą) są komplementarne powiem inaczej są uzupełniające,dopełniające do leków konwencjonalnych czy tradycyjnych jak wolisz i że nie zastąpują ich,a Ty mi wysyłasz to

Cytat:
Leki homeopatyczne faktycznie nie obniżają gorączki , ale wspomagając układ immunologiczny chorego do walki z infekcją, przyśpieszają jej leczenie. Organizm radzi sobie z infekcją i gorączka spada.

Więc Ci odpowiem czego lepiej chcieć mamy tutaj przykład medycyny alternatywnej OPARTEJ NA FAKTACH że mają pozytywne działanie na organizm i przyspieszają leczenie czyli mają jakieś pozytywne działania,nic dodać nic ująć

Masz bardzo sprzeczne opinie

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-03-14, 10:27   

W ten sposób to jeszcze ujdzie :)

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-03-14, 16:07   

Bazyliszek "Podzielmy gruszkę na pół" Ja mam rację a Ty się nie mylisz:)

Kamtaro już się uspokoiliśmy (mam nadzieję:) jak tam palec/łapka króliczka?

Autor Wiadomość
black_cherry 
Franio =*

Wysłany: 2018-03-15, 22:03   

Bazyliszek pilnujesz porządku mimo ze modem nie jestes a sam tworzysz off topa.
po co?
popiszcie sobie prywatnie a nie na ogolnym.

kazdy leczy swoje uszaki tym co uwaza za stosowne.

po co sie sprzeczacie? :)

załoz nowy wątek i tam drąż ;)

Odpowiedz do tematu