Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym karmić
Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2018-05-30, 22:00   

Jaką wielką ma tą klatkę?
Zrób jej jakiś domek kartonowy albo sam daszek (wiatkę) na 1/3 wielkości klatki, śpi w kuwecie bo tam czuje się przytulniej, musisz jej zorganizować jakiś kącik gdzie będzie się czuła schowana przed światem, królikowi czasami starczy że ma coś nad głową ;) - to taka wersja minimalistyczna do małych klatek :-P
Albo nawet osłonić kartonami 1/3 klatki, po prostu :), królik bądź co bądź to stworzenie które sporo swojego życia spędza w norach, klatka nie jest niestety odpowiednikiem nory.
Co innego kiedy królik jest bez klatkowy i ma możliwość spania pod meblami, za firankami, czy co tam sobie ubzdura :lol: , wtedy sam sobie znajduje odpowiednie miejsce :-D

Zachowanie jest po części spowodowane nową sytuacją ale dobrze by było jej ten przytulny kącik zapewnić, przecież chodzi o to żeby królik miał jak najlepiej :)
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2018-05-30, 22:33   

Miała namiocik ale go ciągle wywalała.. wyciągnęłam i czekam na drewniany domek... Miał przyjść dziś ale z kurierami to rożnie bywa:( Klatkę ma 100 x60xm. W planach jest dokupienie kojca i doczepienie do klatki, żeby miała więcej miejsca ale mamy wykładziny i chciałabym żeby najpierw korzystała z kuwety- chce uniknąć smrodu i wymiany wykładzin.. Dziś byłam cały dzień w domu więc mała biegała praktycznie cały dzień po kuchni- jedyne miejsce bez wykładzin, kabli i niebezpiecznych rzeczy. Nie obyło się bez zwiedzania reszty bo to mój mały stalker i chodzi za mną jak i gdzie tylko może. Chyba wyczula kto w tym domu daje jeść:D

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-05-31, 11:10   

To bardzo dobrze że za tobą chodzi, jesteś jej stadem :-D
Fajnie że planujesz kojec, to najlepsze wyjście, zaraz obok bezklatkowości.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2018-06-04, 21:36   

Posiałam dziś trawkę w doniczce specjalnie dla królika, kiedy mogę jej ją wprowadzać?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-06-05, 10:00   

Przecież ona je wszystko, to nie ma wielkiego znaczenia :)
Trawa jest wbrew obiegowej opinii, NAJBEZPIECZNIEJSZYM zielonym (i mokrym) pokarmem, więc spokojnie jak trawka podrośnie na długość dłoni, możesz podawać.

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2018-06-05, 18:55   

Wszystkiego to nie je.. Miała wprowadzone 3 produkty jak ja wzięłam do siebie.. ja jeszcze przez ten tydzień nie dodawałam jej nic nowego a marchewkę czy jabłko dostawała jako smakołyk.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-06-05, 22:41   

Na prawdę nie masz się czym martwić skoro jadła marchewki, jabłka i sałaty, akurat jabłka i marchewka są dość ciężkie dla królika, marchewka z powodu cukru a jabłko z powodu tendencji do fermentacji, seriio, trawka to przy tym dieta cud ;)
Po prostu utnij jej jedną garstkę i daj, tego dnia co dasz trawkę nie dawaj warzyw i owoców, bo na raz można przesadzić.

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-06-06, 19:52   

Caam napisał/a:
Wszystkiego to nie je.. Miała wprowadzone 3 produkty jak ja wzięłam do siebie.. ja jeszcze przez ten tydzień nie dodawałam jej nic nowego a marchewkę czy jabłko dostawała jako smakołyk.

Witam

Możesz zmieszać trochę świeżej trawki z siankiem i tak mu podać do jedzenia

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2018-06-06, 20:05   

Dzięki wielkie za rady, teraz tylko czekam aż trawka podrośnie

Odpowiedz do tematu