Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Pobudzenie seksualne/Odruchy kopulacyjne
Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2018-01-05, 09:31   

Można przed zabiegiem, byle było jakieś 2 tygodnie odstępu.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
black_cherry 
Franio =*

Wysłany: 2018-02-21, 22:57   

w jakim wieku powinno sie kastrowac krolika?
czy sa jakies minusy tej operacji???

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-02-21, 23:41   

Po osiągnięciu dojrzałości płciowej, czyli co najmniej 3 miesiące ale najczęściej wypada tak około pół roku.
Minusów nie ma, ewentualna możliwość że w przyszłości pojawi się skłonność do tycia .... ale jak ktoś będzie karmił orzeszkami to zawsze może się pojawić. :-D
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
black_cherry 
Franio =*

Wysłany: 2018-02-22, 21:34   

dzieki za odp :-D

Autor Wiadomość
Psikus112233

Wysłany: 2018-06-10, 16:16   

Witam, moj królik samiec, (niekastrowany, okolo półtora roku ma), gdy tylko zobaczy psa, zaczyna go gonic i dobiera sie do niego, przy tym posikuje i robi bobki, (pewnie znaczy teren ). I zastanawiam sie czy kastracja królika by coś pomogła na to, zeby przestal tak robic ? :arrow:

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-06-10, 21:33   

Wyjątkowo zadziorny królik ale jakoś mnie to nie dziwi :)
Oczywiście że kastracja może pomóc i jest w zasadzie na ten moment jedyną możliwością.

Autor Wiadomość
Psikus112233

Wysłany: 2018-06-11, 11:30   

Dzięki za odpowiedź :)

Autor Wiadomość
Psikus112233

Wysłany: 2018-06-13, 14:11   

Chciałam załatwić mojemu Futrzakowi towarzysza, żeby nie był sam. Myślałam o kastracji, ale jeszcze tego nie załatwiłam. No więc, przechodząc do rzeczy 😂 jak juz pisałam Futrzak ma okolo 1,5 roku, nowy króliczek ma okolo 1,5miesiąca (samiczka). Czytałam tutaj na forum, że króliki mogą sie długo zaprzyjaźniac... i byłam nastawiona, że Futrzak nie zaakceptuje od razu nowego królika. Jednakże jest wręcz odwrotnie 😕 Futrzak dobiera sie do nowego. Myślałam, żeby za jakiś czas, jak Tosia podrosnie, były male króliczki i tak teraz sie waham nad kastracja, ale myślicie, że Futrzakowi przejdzie to, ze sie dobiera do Tosi? Bo zanim ona podrośnie to pare miesięcy jeszcze, a też żeby Futrzak nie czul przez ten czas ciągłej presji kopulacji 🤔

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-06-13, 15:27   

Lada moment Tosia będzie płodna, nie baw się z nimi w "stosunek przerywany" bo będziesz miał za chwilę stadko królików :!:
Nie puszczać ich razem a samca czym prędzej wykastrować, on i tak jeszcze jakiś czas po kastracji będzie płodny, więc nie masz na co czekać bo za chwilę Tośka będzie zdolna do zapłodnienia, płodność występuje jeszcze przed jej objawami widocznymi dla otoczenia.

Króliki mogą się długo zaprzyjaźniać ale większości bądź co bądź jednak idzie to dość gładko.

Przez to że niektórym ciągnie się tygodniami takie poznawanie później chodzą "plotki" jak to ciężko z nimi jest (bo fakt, czasem jest wojny parę tygodni ;p).

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-06-16, 17:52   

Psikus112233 napisał/a:
Chciałam załatwić mojemu Futrzakowi towarzysza, żeby nie był sam. Myślałam o kastracji, ale jeszcze tego nie załatwiłam. No więc, przechodząc do rzeczy 😂 jak juz pisałam Futrzak ma okolo 1,5 roku, nowy króliczek ma okolo 1,5miesiąca (samiczka). Czytałam tutaj na forum, że króliki mogą sie długo zaprzyjaźniac... i byłam nastawiona, że Futrzak nie zaakceptuje od razu nowego królika. Jednakże jest wręcz odwrotnie 😕 Futrzak dobiera sie do nowego. Myślałam, żeby za jakiś czas, jak Tosia podrosnie, były male króliczki i tak teraz sie waham nad kastracja, ale myślicie, że Futrzakowi przejdzie to, ze sie dobiera do Tosi? Bo zanim ona podrośnie to pare miesięcy jeszcze, a też żeby Futrzak nie czul przez ten czas ciągłej presji kopulacji 🤔

witam

Nie rozumiem dlaczego chcesz je rozmnażać,przecież jest już tyle porzuconych króliczków,więc skoro jesteś w stanie im zapewnić optymalne czyli najlepsze z możliwych warunków,oraz stałą opiekę weterynaryjną (wizyty kontrolne, szczepienia, kastracje,leczenie w razie choroby…) to po prostu adoptuj

Samiczki są gotowe do przyjęcia samca (czyli kopulacji) co 6/15 dni z 2 dniową przerwą,dodatkowo u samiczek owulacja jest zwykle spowodowana przez coitus,co sprawia że może być zapładniana o każdej porze roku szczególnie w sprzyjających ku temu domowych warunkach .Jak widzisz króliczki mogą się rozmnażać w fenomenalnym tempie i sytuacja może szybko Ci wyjść spod kontroli

Oczywiście Futrzakowi nie przejdzie to "dobieranie się do Tosi” jeżeli go nie wykastrujesz,dodatkowo sterylizacja Tosi zapewni Twoim króliczkom ogólne dobre samopoczucie,aczkolwiek żaden z Twoich króliczków nie będzie żył pod ciągłą presją/ wpływem hormonów,które je bardzo męczą,co więcej sterylizacja pozwala uniknąć poważnych problemów zdrowotnych i wielkich kosztów ich leczenia,ograniczy również agonistyczne zachowania…

Jest raczej całkiem normalne że samiec + samiczka pod wpływem hormonów szybko się zaprzyjażniają /się akceptują (pomyśl:) Niewykluczone że po kastracji króliczków będziesz musiała z nimi trochę popracować...

Odpowiedz do tematu