Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaczenie Terenu/Mieszkania/Mebli/Ludzi
Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2018-02-22, 21:50   

Dojrzewa :) lekko nie będzie, możesz próbować coś wskórać, jedne są pokorniejsze a inne nie ale i tak i tak zabawa skończy się skalpelem :P (kastracja).

Ile ma? mi wychodzi tak coś ok 3 miesięcy z obliczeń ? a to pasuje +/- do okresu dojrzewania.

-wrzucaj bobki i siuśki do kuwety
-w miarę możliwości jak nasika poza klatką to ścieraj samą wodą z odrobiną płynu do naczyń a nie pachnącą chemią domową
-nie karć, nie krzycz, to daremne a wręcz może dać skutek odwrotny. chyba że wyczujesz ten moment tuż przed samym sikaniem to można krzyknąć, po fakcie to bez sensu.
-gdy wybiera jakieś konkretne miejsce poza klatką postaw tam kuwetę

Teraz się zacznie :] (jak z dzieckiem w gimnazjum :lol: :lol: :lol: ) na szczęście króliki fajek nie palą ale popalić dają :mrgreen:

Powodzenia :haha:
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
black_cherry 
Franio =*

Wysłany: 2018-02-23, 12:26   

dzieki za pocieszenie ;-) haha to bedzie maly nicpon ... a moze nie ?
na skalpel chyba za młody jeszcze,
szczepien nie ma zadnych dopiero w połowie marca idziemy.
moze na wakacjach utemperujemy jajeczka :P

tak mi sie wydaje ze to samiec. a miala byc samiczka. :)

a wiek.. tak,mysle ze 3mce ma. z nami jest miesiac :)

---

jeszcze pytanie z innej beczki,,
jak to jest z komarami?
jesli zaszczepie od komarow a w domu beda to co z krolikiem?
zdechnie od ugryzienia czy jesli zaszczepiony to nic mu nie bedzie?

juz nawet myslałam o takich osłonach na okno, moskitiera itp.
zeby muchy i komarzyska nie właziły..

nie wiedzialam ze te owady sa smiertelnym zagrozeniem dla uszakow... :roll: :roll:

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-02-23, 15:50   

Okres od dojrzewania czyli 3 miesiące do ok roku jest tzw. próbą wytrzymałości opiekuna, w tym okresie króliki to takie szynszylo-wiewiórki, niesforne, energiczne, jak się dotrwa do roku to człowiek zauważa że królik poważnieje i już nie ma tej dziecinnej beztroski między uszami ;)

Skalpel powyżej 3 miesiąca a najlepiej ok 4-5.

Komary przenoszą choroby zakaźne (same są nie groźne ;p) po szczepieniu nie ma wskazań do moskitiery, chyba że szczepienie nie obejmuje RHD2 .... ale to już tak zwane, "a co by było gdyby." To nie jest tak że każdy komar przenosi, gdyby tak było króliki raczej by wyginęły.

Zakładając że w sklepie miał 6 tygodni + miesiąc u was, jajeczka już powinny się pokazywać, nie są tak ordynarne jak u psa, coś jak u kota, takie dwa migdałki lekko owłosione (tudzież orzeszki nerkowca haha).
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
black_cherry 
Franio =*

Wysłany: 2018-02-23, 21:44   

no no orzeszki nerkowca.. dobre porownanie :-D cos takiego widac po 2ch stronach ;-)
pewnie chłopisko rosnie a nie zadna samiczka :)

niby w sklepie mial 8 tyg.... wet mowil ze napewno mniej...
czort wie.

dla mnie duzy juz jest.

zeby nie te bobki ktore sa wszedzie to byloby super.

Autor Wiadomość
black_cherry 
Franio =*

Wysłany: 2018-02-23, 21:45   

co do szczepien to na pomor i od komarow. wiem ze moge wykupic 2w1 i wtedy spokoj na rok.

a Twoj krolik ile ma lat???

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-02-24, 01:17   

Czyli na pomór i myksomatozę.
Mój ma teraz ok 1,5 roku :)

Autor Wiadomość
Marta1315

Wysłany: 2018-10-08, 19:12   

A ja mam małe pytanie dotyczącego mojego uszaka. Ma 7 lat i od małego został nauczony czystości. Załatwial swoje potrzeby w Kuwecie. Sytuacja zmieniła się rok temu. Królik bobkuje często na dywanie u mnie w pokoju i czasem pod łóżkiem w pokoju który kiedyś był nasz. Mało tego zdarza się że sika na podłogę ale poza dywanem w dwóch miejscach pod szafka. Zastanawiam się czy to nie przez to że zamieszkał ze mną chłopak bo mniej więcej zaczęło się to dziać od tego czasu kiedy się wprowadził. Ledwo posprzątam bobki za chwile w dywanie są nowe. Dodam że kiedy byliśmy na wakacjach i został w domu pod opieką mojej mamy nie robił na dywan. Ktoś na pomysł dlaczego tak robi??

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-10-08, 19:43   

Może być zazdrosny o terytorium.
Czy jest wykastrowany?
To że nauczył się żyć "ze swoimi" nie znaczy że musi zaakceptować kolejnego domownika.
Nie rozumiem z tym pokojem, przenosiłaś klatkę?, królik jest zły, wraca do "Swojego" pokoju i oznajmia że to jego teren...

Przenosiny klatki to był błąd (o ile dobrze zrozumiałem).

Królik doskonale rozpoznaje ludzi, nawet ma swoją wewnętrzną hierarchię domowników i każdego potrafi traktować inaczej.

Kolejna sprawa, może poświęcasz mu mniej czasu? ... zamiast go pogłaskać wracasz z obcym facetem do domu (w dodatku z wrogiem ;p).

Autor Wiadomość
Marta1315

Wysłany: 2018-10-08, 20:20   

Nie jest wykastrowany. Tak przeniosłam klatkę ale ok 5 lat temu, bo zamieniłam się na pokoje z mamą. Mimo to królik cale dnie spędza w "starym pokoju". Właśnie staram się mu poświęcić dużo uwagi głaskać itd. Bo nie chce żeby czuł się jakby spadł na drugi plan. Ale chyba mimo wszystko tak to odebrał:/

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-10-09, 08:45   

Niestety brak kastracji jest jedną z głównych przyczyn takiego zachowania.

Odpowiedz do tematu