Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Królik sika obok kuwety
Autor Wiadomość
lapin 

Wysłany: 2018-11-09, 10:17   

Może ktoś będzie w stanie polecić mi weterynarza do tego zabiegu w Warszawie?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2018-11-09, 11:37   

Chociażby klinika OGONEK na ul. Krępowieckiego.

Pojedź z królikiem, niech lekarz żuci na niego okiem, za jednym zamachem umówisz termin zabiegu i rozwiejesz wątpliwości co do płci.
Jeśli to faktycznie samiec to nie masz się czego bać, już na drugi dzień będzie brykać, z samicami bywa trochę ciężej, bo jednak trzeba im pogmyrać w trzewiach ale też nie tragedia :)

Czasami nie zadziera tyłka do góry kiedy go głaskasz? wtedy to na bank samica w rui :mrgreen:

Autor Wiadomość
lapin 

Wysłany: 2018-11-10, 00:08   

Nie, nigdy mu się to nie zdarza.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-11-10, 07:52   

Czyli raczej samiec.
Jakieś znaczące zmiany w domu, nowi ludzie, przemeblowania, zwierzęta?

Autor Wiadomość
lapin 

Wysłany: 2018-11-10, 12:42   

Niestety absolutnie nic mi nie przychodzi do głowy, jedyną zmiana było posprzątanie klatki. Ale po 2 dniach nie powinno go to zszokować :roll:

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-11-10, 15:58   

Teoretycznie można podejrzewać zapalenie pęcherza ale wtedy królik by popuszczał a nie sikał w określonym miejscu i sikał by częściej, więc to raczej nie to...

Autor Wiadomość
lapin 

Wysłany: 2018-11-11, 03:40   

Ot ciekawostka, ostatnią deską ratunku znalazlem w domu trociny (używam peletu/żwirku były jako gratis i tak leżały). I co ciekawe odpukać od rana załatwia się kuwecie.

Nie rozumiem jego logiki, w poniedziałek kupię nowy zwirek ciekawe jak na niego zareaguje :lol:

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2018-11-11, 08:50   

I ciekawostka i nie ;)
Króliki lubią sikać w miękkie miejsca, (siano, kołdra) haha.
Trociny są jednak kiepskie, nie wchłaniają, szybko śmierdzą.
Są w sprzedaży drobniejsze pellety, pinio compact, pelletki są 3 razy mniejsze jak standardowe, mojemu też on się bardziej podobał jak normalny pellet.

Autor Wiadomość
grisou 

Wysłany: 2018-11-11, 18:30   

witaj lapin :))

lapin napisał/a:

Nie mam pomysłów już a że problem wynikną z dnia na dzień nie sądzę żeby to była kwestia choroby.
Bardzo proszę o jakieś rady

Nie jest to tak do końca prawdą,aczkolwiek choroba bardzo często rozwija się po cichu i często zauważona jest w dosyć zaawansowanym jej stadium (z dnia na dzień),aczkolwiek króliczki z natury nie pokazują / ukrywają swoją słabość.Dlatego w każdej zmianie zachowania zwierzątka (może już oznaczać że coś się dzieje) choroba nie powinna być od razu wykluczona.Oczywiście zawsze trzeba podejść do takiej sytuacji z" trzeżwą" głową. Obserwować króliczka,analizować sytuację i przedewszystkim nie zwlekać z wybraniem się do veta jeżeli zachowania / objawy są niepokojące / "przeciągają" się, nasilają i występują inne dodatkowe......

lapin napisał/a:
Nie jest wykastrowany, nie miałem do tej pory żadnych problemów ze znaczeniem terenu ani czystością więc do tej pory się na to nie zdecydowałem.
Tak biega w kółko (wokół ręki głównie), bzyczy, mruczy podgryza tak delikatnie wtedy też.
Zgodnie ze slowami weterynarza to samiec.

U niektórych króliczków zachowania związane z dojrzałością mogą wystapić dopiero (dużo) póżniej w efekcie otrzymanych bodżców np między innymi pluszowa zabawka....

Nie jest ciężko sprawdzić u 2 letniego / dorosłego już króliczka płeć,dwa lata to kupa czasu:) wystarczająco żeby samcowi zeszły "klejnoty" jedyne utrudnienie to tylko to że samce posiadaja "umiejętność" chowania tych "klejnotów":))

ps maîtrises- tu les français?

Odpowiedz do tematu