Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z oddychaniem/Wydawanie dziwnych dźwięków
Autor Wiadomość
Justynaa 

Wysłany: 2016-03-17, 09:27   

Cześć Wam, zauważyłam ostatnio, że mój Rysio oddychając wydaje czasem taki odglos porównywalny do piszczenia gumowej zabawki, ale bardzo cicho. Chodzę za nim i nasluchuje, ale wszystko jest w porządku, zauwazylam że gdy intensywniej cos obwąchuje, ten dźwięk wraca. Nie widzę żadnej wydzieliny z noska, nie spadł tez raczej z dużej wysokości, chociaż to mala kulka, ma na oko jakies 3 mies, jest bardzo żywy, ale jestem przy nim caly czas. Wczoraj wieczorem wąchając podłogę przy kaloryferze wydawalo mi sie że po cichu kichnął, może miec zatkany nosek, przeziębienie?

Autor Wiadomość
RomanK 
Toffinka i Romuś

Wysłany: 2016-03-17, 09:52   

Powiem Ci, ze warto udac sie do weta, chociaz nic nie musi sie z nim dziac.
Moj Romek swego czasu jak cos wachal, to z noska mu piszczalo. Potrafil czasem kichnac. Poszedlem z nim do weta, wet zrobil wszystkie badania, osluchal go i w ogole i nic nie wyszlo. Nie mial pojecia co sie moze dziac. Zaproponowal zmiane siana na inne, bo moze to pyli czy cos i tak zrobilismy. Od czasu zmiany siana wszystko minelo. Po pewnym czasie powtarzalismy badania, bo moze cos umknelo wetowi podczas 1 wizyty, ale nie.
Wszystko do tej pory jest w jak najlepszym porzadku, nie kicha i nie swiszczy mu z noska.
Ale warto isc, niech wet go oslucha i przebada. NIe zaszkodzi mu to. A ostroznosci nigdy wiele ;)

Autor Wiadomość
Justynaa 

Wysłany: 2016-03-17, 11:49   

Dziękuję za odpowiedź, planuje iść z nim do weta, czekam na cieplejszy dzień :)

Autor Wiadomość
Nuna

Wysłany: 2016-03-17, 11:49   

Moze jest suche powietrze w pokoju.

Autor Wiadomość
ZizuBunny 
ZizuBunny

Wysłany: 2017-07-31, 11:04   

Hejka
pewnie jak zwykle panikuje ale wybaczce, pierwszy mój króliś (wszyscy mówią że będę okropnie bojaźliwą matką jak widzą jaka jestem dla królika ale poprostu chce żeby miał jak najlepiej i żył jak najdłużej , to źle? )
Niedawno zauważyłam (może miał tak wcześniej ale był tak malutki że nie zwróciłam uwagi) że Zizulu jak siedzi i oddycha to się kiwa w przód i w tył w rytm oddechów, tak delikatnie ale zastanawiam się czy to normalne? Oddycha cicho, normalnie, nie wydaje żadnych dźwięków jakby miał zatkany nos czy było mu ciężko oddychać. Jedynie przy kicaniu hmm delikatnie stęka ale trzeba się bardzo przysłuchać i koleżanka mówi że jej króliś ma podobnie więc tym się przestałam martwić. Przy dotykaniu go nie czuję żadnych opuchnięć. Nie wygląda też żeby się męczył przy oddychaniu. Zachowuje się tak samo jak do tej pory, je, pije wszystko ok, tylko się kiwa :( Weterynarz również stwierdził że jest okazem zdrowia. Co o tym myślicie? może powinniśmy się wybrać do innego weta (jakoś mi się dziwne wydaje że nie potrafi jeszcze rozpoznać czy samiec czy samiczka więc może nie jest wystarczająco kompetentny?)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-07-31, 12:18   

Raczej nie masz czym się martwić, króliki przy siedzeniu na kurkę albo na "tyłku" potrafią całe się poruszać w rytm oddechu. Królik z dusznością, ogranicza ruch, specyficznie wygina głowę ku górze. w trakcie biegania pewnie grucha, czasami to przypomina gołębia a czasami piszczące gumowe zabawki, najczęściej robią to w skutek podniecenia :mrgreen: więc raczej płeć już powinno dać się rozpoznać albo to po prostu samica a weterynarz du..a ;) , będzie Panna Zizanna :-D , liczę sobie wiek tak +/- i wychodzi że samica :-P
Jeśli masz gdzieś blisko innego weterynarza polecanego dla królików to można by iść do niego.
Ostatnio zmieniony przez Bazyliszek 2017-07-31, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
ZizuBunny 
ZizuBunny

Wysłany: 2017-07-31, 12:25   

No właśnie tylko się kiwa jak sobie siedzi, jak się położy to normalnie lekko mu się klatka unosi :)
No właśnie chodzimy do weterynarza który ma dużo pozytywnych opinii "króliczych" , w gabinecie pełno certyfikatów "króliczych" więc spodziewałam się że się zna :(
Hmm twierdzi że czuje jąderka, nic nie wychodzi ale szukaliśmy że nie ma też "sutków" a u samiczki koleżanki są one bardzo wyczuwalne

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-07-31, 12:37   

Certyfikaty rozdają na byle konferencji czy szkoleniu, fryzjerzy też mają całe ściany w certyfikatach. :-D Może po prostu poczekaj jeszcze miesiąc a choroby w kiwaniu nie szukaj, ten typ tak ma.

Autor Wiadomość
Roshiczka 

Wysłany: 2019-01-08, 14:57   Dziwne dźwięki podczas picia

Cześć wszystkim.

Mam dwa króliczki. Jeden taki fajny pełen zycie samiec alfa. Jego partner jest ciutkę młodszy (starszy ma ok 3 miesięcy, młodszy 2). Ten młodszy jest typu uległego, jest spokojniejszy, taka bojąca mała kruszyna. zauważyłam u niego dziwne odgłosy, które oddaje podczas picia. Jak na razie regularnie je, wcina sianko. Natomiast te odgłosy mnie nie pokoją, jakby miał "nos zatkany", ale normalnie nie ma problemów z oddychaniem. Czasem też pobiega sobie. No chyba, ze on nie umie cicho pić. Podczas jedzenia nie wydaje dźwięków, no chyba że chrupania ;) ale drugi ma takie same.

Czy ktoś miał podobnie? Czy jest się czym niepokoić. Na razie obesewuje brzdące.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2019-01-08, 16:25   Re: Dziwne dźwięki podczas picia

Roshiczka napisał/a:
Cześć wszystkim.

Mam dwa króliczki. Jeden taki fajny pełen zycie samiec alfa. Jego partner jest ciutkę młodszy (starszy ma ok 3 miesięcy, młodszy 2). Ten młodszy jest typu uległego, jest spokojniejszy, taka bojąca mała kruszyna. zauważyłam u niego dziwne odgłosy, które oddaje podczas picia. Jak na razie regularnie je, wcina sianko. Natomiast te odgłosy mnie nie pokoją, jakby miał "nos zatkany", ale normalnie nie ma problemów z oddychaniem. Czasem też pobiega sobie. No chyba, ze on nie umie cicho pić. Podczas jedzenia nie wydaje dźwięków, no chyba że chrupania ;) ale drugi ma takie same.

Czy ktoś miał podobnie? Czy jest się czym niepokoić. Na razie obesewuje brzdące.

Króliki podczas picia potrafią bardzo głośno przełykać a nawet bulgotać :)
Raczej taki jest jego sposób picia.

Odpowiedz do tematu