Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
E.C
Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2019-08-06, 20:54   

Mała pani domu :)
Już tak nie marudź, badania na E.C. na 90% wysyłają do zewnętrznego laboratorium więc to nie od nich zależy.
Niech się już panna nie pogarsza, chociaż pamiętam że u mnie już w trakcje leczenia były gorsze dni, chyba jak dłużej w dzień sobie pospał to później nie mógł się pozbierać jak mnie pamięć nie myli, więc się nie zdziw jak nagle będzie gorzej.

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2019-08-07, 19:33   

Ona to doskonala pani domu, ogrodnik i dokucznik:)

Pomarudzic czasem trzeba:p

Jak dlugo Twojemu zajelo wracanie do normalnego wygladu/ poruszania sie?
Zlosci mi sie ksiezniczka jak sie zatoczy i tupa jak oszalala..

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2019-08-07, 20:49   

Skręcony był bite dwa tygodnie, nie było poprawy żadnej i nagle w 2-3 dni go wyprostowało ;), później były nawroty w trakcie nerwów ale takie chwilowe...
Każdy jest inny.
I tak mieliśmy szczęście i ja i Ty, są takie króliki które w 24h rozkłada na łopatki.

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2019-08-07, 21:01   

Oj to dlugo.. Eh.. Straszne cholerstwo to E.C -biedne uszki :(

MOja w ogole nie miala objawow w piatek, w sobote jakas taka zmulona byla ale ona czasem tak lubi.. a Tu nagle takie cos:/
W sumie to sie ciagle zastanawiam jak to sie stalo, ona kontaktu z innymi zwierzakami nie ma:/ Dopiero zastanawialismy sie nad adopcja jakiegos uszka dla niej do towarzystwa ale teraz to nie wiem jak to bedzie wygladac.. Poczekamy az mala wyzdrowieje i wrocimy do mysli nad dodatkowymi uszami.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2019-08-08, 08:39   

Królik może zarazić się nawet w łonie matki, więc kto to wie skąd ma - to jest jedna prawda objawiona.
Druga prawda objawiona brzmi że wbrew obiegowej opinii E.C. w cale nie jest tak silnie zaraźliwe (jak ospa haha) i wiele królików żyło razem, jeden chorował a drugi nie. Codzienna zmiana kuwety to podstawa, zamiast sypać dużo żwirku sypać go mniejszą warstwę ale wywalać codziennie. (E.C. wydala się z moczem). Ale z drugiej strony przetrwalniki E.C. są takie wytrzymałe że potrzeba kilka minut w wybielaczu (chlorze) żeby zginęły, więc człowiek ze ściereczką brzmi co najmniej śmiesznie ;) Ot, ciekawostka.

Powinnaś wiedzieć że Panacur powinien być podawany 28dni.
Nie wiadomo co tam doktur znowu wymyśli ;), kiedyś to różne "mody" były na podawanie, 10 dni, 14 dni... ale teraz wytyczne mówią jasno że 28 dni i tego się trzymajmy.
Zakładamy że wynik na E.C. będzie pozytywny.

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2019-08-10, 23:42   

Kuweta zmieniana jest codziennie- zapachy mi przeszkadzaja:)

Dzis bylismy na goracej linii z doktorem (na szczescie naszym), pojawil sie problem bobkowy- mniejsze i mniej niz normalnie. W odstwke idzie metacam i warzywniak.. zostaje nadal panacur (E.C potwierdzone wynikami) i troche wiecej koperku oraz siana. Siemie i slonecznik tez zostaja, mimo ze wciskam to w nia na sile. No i vibovit tez mowil ze mozna jej podawac bo na 100% nie zaszkodzi tylko musze uwazac na ilosc .

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2019-08-11, 07:18   

Czyli jednak E.C.

Mówiąc szczerze wątpię w winę metacamu ale i tak niewielki sens jest go podawać ;)
Koperek na pewno nie zaszkodzi :)
Może przesadziłaś z tymi warzywami :D, dlatego czasami lepiej dać vibowit zamiast czubatą miskę warzyw :lol: :mrgreen:

Koperku nie dawaj dużo na raz, lepiej potraktować go jako lek i podawać po 2 gałązki 3 razy dziennie, u nas koper na perystaltykę działa jakby zjadł pół apteki, od razu strzela jak karabin :lol:

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2019-08-11, 09:32   

Jednak, W sumie to nie wiem czy to dobra wiadomosc czy zla.. Na to chcociaz bylam gotowa i leczenie miala pod to, wiec chyba lepiej niz (malo mozliwy) uraz kregoslupa.

Doktorek tez nie mowil ze to wina metacamu ale zeby odstawic bo juz 6 dni to brala a to raczej sensu nie ma. Zly byl ze nie dostala doladowania sterydowego na poczatku.

Warzywa to dostawala z umiarem ode mnie ale... moj tez jej lubil cos podrzucic bo twierdzil ze mu jej szkoda a ona kocha warzywa. No ale nic, koperek dziala- kuweta zabobkowana plastelina.

Lecimy dalej z tym dziadostwem :haha:

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2019-08-11, 20:13   

Powodzenia w dalszej walce :)
Może będzie już bez niespodzianek.

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2019-08-11, 23:40   

Dzieki, fanie ze tu jestes i dajesz dobre rady:)

Oby, oby...

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2019-08-12, 09:30   

Caam napisał/a:
Dzieki, fanie ze tu jestes i dajesz dobre rady:)

Jako jeden z nielicznych, fora wymierają na rzecz fejsbuka ;) ale mam przeczucie że fora jeszcze kiedyś wrócą do życia :D

Autor Wiadomość
Caam 

Wysłany: 2019-08-14, 19:27   

No fakt faktem, za duzo osob to tu nie ma...
Fora zyja.. Tylko troszke mniej imprezowo niz facebook:)

Dzis zobaczlam mala po 3 dniach, roznica ogromna... Przekladalismy wizyte poniedzialkowa na dzis i dokrotek tez stwierdzil ze wyglada calkiem niezle jak na takie wyniki badan. Waga idzie powoli w gore i pozycja sie troche wyprostowala- nie wywraca sie juz praktycznie wcale.

Czuje sie chyba tez calkiem dobrze.. Ledwo weszlam do domu to juz przyleciala sie przywitac, wyczaila nawet "to male drace sie cos".. Ba! Nawet sie wsylila otupac mnie za zostawienie jej na kilka dni z tatuskiem- nie zeby jej zle bylo ale pokazac kto tu rzadzi musiala :)

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2019-08-14, 21:15   

Tak to już jest z E.C.
Jest kompletnie nieprzewidywalne.
Mój miał kilka dni gorszego nastroju zanim tak na prawdę zobaczyłem oczopląs ale wiadomo jak to królik w dzień najczęściej śpi to nie rzucał się w oczy ten jego gorszy nastrój.
Poprawa po 3 dniach jest możliwa jak widać. :mrgreen:
Czasami nie odstawiajcie leku (Panacuru), nie ma sensu, bo za miesiąc-dwa będzie powtórka z rozrywki, mój brał bity miesiąc i to w sumie maksymalną dozwoloną dawkę i ma się dobrze ;)

Widzę że masz bardzo charakterną panienkę :D, mój też lubi sobie tupać i warczeć a nawet uprawiać boks :lol:

Ostatnio robiłem sobie powtórkę wiedzy fachowej o E.C. , przetrwalniki (spory) w warunkach domowych (20-22 stopnie) mogą przetrwać ok 20 dni, może dlatego jest zalecenie na podawanie leku przez 28 dni... :-P

Odpowiedz do tematu