Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
?ywienie m?odych króliczków/Wprowadzanie warzyw, owoców
Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2020-01-17, 12:59   

Wa?y?, obserwowa?.
Nie d?ugo b?dzie pora wiosennych szczepie? to weterynarz go pomaca.
Na ew. zmiany w diecie przyjdzie pora po sterylizacji (je?li ju? b?dzie potrzeba), wtedy akurat b?dzie "doros?y" i metabolizm zacznie stopniowo zwalnia?.

Autor Wiadomość
kamimax 

Wysłany: 2020-09-02, 09:00   

Witajcie, jestem tu nowa wraz z nowym cz?onkiem rodzinny, karze?kiem teddy. Wiem, ?e temat ?ywienia jest wa?kowany i pomimo przeczytania wielu forów i stron internetowych ci?gle s? jakie? niejasno?ci. Króliczek ma 8 tygodni. Do jedzenia ma sianko i wod? 24/h, rano i wieczorem podaj? mu granulat Versele Laga Cuni Junior Complete oko?o 30g i zostawiam misk? z tym granulatem oko?o 2-3 h po czym j? zabieram. Króliczek ca?ego granulatu nie zjada, zostawia zawsze troch?. Oko?o po?udnia podaj? jeszcze suszone zio?a. Czy pomimo tego, ?e króliczek nie zjada wszystkiego nie powinnam podawa? mo?e cz??ciej granulatu? Przysz?o?ciowo chc? zrezygnowa? z granulatu. Kiedy mog? wprowadzi? suszone warzywa i owoce? I czy to prawda, ?e z mokrym jedzeniem powinnam odczeka? do pierwszych szczepie?? Hodowca poinformowa? mnie, ?e powinnam szczepi? dopiero na wiosn? i dopiero wtedy zacz?? podawa? mokre jedzenie. Wsz?dzie widzia?am informacj?, ?e mokre podawa? po 3 miesi?cu.
Prosz? o porady, pozdrawiam!

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2020-09-02, 10:36   

Witaj.
Co do jedzenia, m?odemu przys?uguje do 3 miesi?ca granulat do woli (zw?aszcza ?e je dobry).
Mokre jedzenie podajemy od 3 miesi?ca ?ycia i nie ma to zwi?zku ze szczepieniem ;).
Hodowca troch? namiesza? ale w gruncie rzeczy te? nic z?ego nie zrobi? :D
Pierwsze szczepienie powinno by? ju? w hodowli :P ale druga para kaloszy jest taka ?e o tej porze roku szczepienie... by?o by sztuk? dla sztuki, osobi?cie ju? bym si? wstrzyma? do wiosny. (jako? tak nagle zimno si? zrobi?o... ).
Zreszt? na wizyt? zapoznawcz? do weta powinna? i??, dostaniecie ksi??eczk?, odrobaczysz (bo to akurat warto zrobi? zawsze), podejmiecie decyzj? czy szczepi? czy si? wstrzyma?.

Witaj w ?wiecie bobków i codziennego odkurzania :mrgreen: :lol:

Aaa, no i spraw sobie wag? (kuchenn?/elektroniczn?), królika dobrze wa?y? "co najmniej" raz na miesi?c a lepiej cz??ciej :), to bardzo dobry zwyczaj zaraz obok codziennej obserwacji bobków, tymi dwoma rzeczami mo?na unikn?? 85% problemów ;) (powa?niejszych), przy m?odym kolejna zaleta jest taka ?e b?dziesz wiedzia?a kiedy zaczyna zbyt szybko ty?, wtedy jest pora na ograniczanie granulatu.

Autor Wiadomość
bujajsie1315

Wysłany: 2021-09-03, 18:55   

Cze?? kochani!
Po roku przerwy zaadoptowalam kolejnego uszatka :) jest to mój drugi królik w ?yciu. Z racji ?e pierwszego mia?am od ma?ego nie mia?am problemu z ?ywieniem jednak dzi? zaadoptowalam 2letniego królisia.
Poprzedni w?a?ciciele jak uda?o mi si? ustali? karmili go tylko marchewk? i granulatem (versele laga cuni complete)
Jak mog? zacz?? urozmaica? diet? króla w warzywa i owoce ? Co najlepiej dawa? mu na pocz?tku a co pó?niej ?
Rozumiem ?e powinnam co? mu poda? i obserwowa? ? Prosz? dajcie mi jak najwi?cej wskazówek co i jak bo wiem ?e s? tu osoby lepiej do?wiadczone ni? ja 🥰
Dodam ?e to rasa Teddy karze?ek je?li to ma znaczenie.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2021-09-04, 09:31   

Nie podajesz wieku królika.
Po przeprowadzce i tak dobrze jest mu zrobic tydzien suchej diety :)
Granulat, siano, ziola. Woda.

Autor Wiadomość
bujajsie1315

Wysłany: 2021-09-04, 20:40   

By?am pewna ?e napisa?am wiek sorki. W maju sko?czy? dwa latka :)
Okej a pó?niej co mu poda? jako pierwsze ?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2021-09-05, 08:55   

Nie ma reguly co podawac jako pierwsze, po prostu trzeba bardzo stopniowo wprowadzac nowe produkty i obserwowac czy nic zlego nie dzieje sie z bobkami :)

Odpowiedz do tematu