Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Osowienie/Apatia/Brak apetytu/Niejedzenie
Autor Wiadomość
Jakub 

Wysłany: 2012-02-20, 17:46   

Cieszę się bardzo, że wszystko ok, a na przyszłość to z tym espumisanem trzeba kupić taki w kropelkach dla dzieci, moja Zośka jak miała kryzys z bobkami to pomogło, do tego trochę siemienia lnianego i ok. Ale espumiasan wg mnie już w kryzysowych przypadkach, przerabiałem też ciekłą parafinę - pomaga.

Autor Wiadomość
BellatriksL 
BellatriksL

Wysłany: 2012-04-28, 19:56   Pomocy

Cześc...
Mam problem z Pysią. Od wczoraj wieczorem jest bardzo osowiala (jak wchodze do pokoju to nie ma radości i poruszenia (a Stefan jak zawsze się wita), jest obojętna na wszystko na dotyk na podnoszenie nawet na jedzenie, nie ruszyla siana tylko nie wiem czy pije). Nie wiem co jej jest i boję się o nią. A w klatce tylko leży. Jak ją wynioslam na wybieg to leżala na dole po kilku godzinach jak do niej zajrzalam to byla na gorze i lezala nie rozciągnięta tylko tak przykucnięta (tak jak na początku jak ją dostalam) i juz w takiej pozycji zostala do końca dnia. Jak dalam im po jablku to nie ruszyla, a to jej ulubiony przysmak. Co radzicie??

A tak wgl to zauważylam lekko twadszy brzuch. (po ostatniej operacji jest chuda, nie ma problemow z nadwagą, dlatego wiem ze ten brzych troszeczke od normy odbiega, ale nie jestem pewna czy to wzdęcia. Co radzicie?? na razie nie mam żadnej z tych herbat z miniaturki... ;/

Autor Wiadomość
Paula 

Wysłany: 2012-04-28, 19:59   

A kiedy dokładnie miała zabieg ?

Autor Wiadomość
BellatriksL 
BellatriksL

Wysłany: 2012-04-28, 20:06   

Zabieg to już dawna historia

ok. 2mieś temu myślalam ze jest w ciązy ;/ wiec pojechalam do weta i okazalo się ze to guzik na macicy wiec jej usunąl cala macice... wtedy zrzucila zbędne kilogramy i byla jeszcze weselsza niż przed.

Teraz jak weszlam do nich to zaczela fucze lub zgrzytac zębami nie wiem co to bylo bo nigdy tego nie slyszalam. i ustawila sie w kącie jakby chciala kupke zrobic, coś jej zabulgotalo w brzuchu tak jakby się jedzenie przesuwalo i się polozyla

Autor Wiadomość
Zabir 
Administrator

Wysłany: 2012-04-28, 20:13   

Najwyrażniej ją coś boli, sprawdx brzuszek, jak ma wzdęcie to podaj espumisan i masuj brzuszek, w takich sytuacjach zazwyczaj jest równiez spadek temperatury, ale to nie jest pewne, ja jednak bym uszaka dogrzewał, podawał przez pierwsze 3 godziny co godzine po kapsułce espumisanu, a potem raz na 6 godzin, oczywiście kapsułke wycisnąc, bez tej powłoczki.
To bym robił w czasie wzdęcia, albo jak masz mozliwośc jedź do weterynarza.

Autor Wiadomość
BellatriksL 
BellatriksL

Wysłany: 2012-04-28, 20:18   

Wydaje mi się że to moze byc tez zaparcie ale tak czy siak jak jej masuje brzuch to kladzie się na kurkę. A jak wstaje od klatki lub do niej podchodze to zgrzyta zębami

Jak jest sama to tylko leży oddycha powoli i spokojnie brzuszek nie powiększyl się bardzo jest bardziej nabrzmialy niz zawsze ale nie bardzow wiec gdyby nie brak ruchow nie zauwazylabym.. ;/

Autor Wiadomość
Zabir 
Administrator

Wysłany: 2012-04-28, 20:25   

Zgrzyta ząbkami z bólu.

Powinnaś ją dogrzewać, bo jak ma spadek temperatury, to to jeszcze bardziej pogarsza sprawe. Ciężko stwierdzić czy temperatura spadła, ale u nas w takich sytuacjach zawsze była obnizona.
Spróbuj zadzwonic do swojego weterynarza może Cie przyjmie

Autor Wiadomość
BellatriksL 
BellatriksL

Wysłany: 2012-04-28, 20:33   

Na razie sprobuje podac olej moze cos do rana wyjdzie... A jak ją karmic?? nie chce jablka startego siana tez nie je,a le przynajmniej pije (chociaż jak pije to też ząbkami zgrzyta)

Zauwazylam ze nie moze kupki zrobic. Jak poszla do swojego kąta i nadstawila sie jak do zrobienia kupki czy siku (podniosla pupe do gory) to tylko zgrzytnela zebami i sie polozyla

I coś mi się wydaję że może by z nią bardzo źle bo ma bardzo malo sil tylko leży i zamyka oczy... ;/

Autor Wiadomość
Zabir 
Administrator

Wysłany: 2012-04-28, 21:04   

Powinnaś jechac do weterynarza, z pewnością bardzo ja boli brzuszek.

Masuj ja, podawaj jak najwięcej picia i spróbuj podaj ciekłą parafinę.

Autor Wiadomość
BellatriksL 
BellatriksL

Wysłany: 2012-04-28, 21:28   

Jednak ma chyba wzdęcia, bo bardzo ma twardy żolądek teraz. I jak ją czasem mocniej dotknę to zgrzytnie zębem. Jak ją okrylam kocem to się wtulila we mnie i od razu ma cieplejszy brzuch wiec może miec lekkie obniżenie temp.

Autor Wiadomość
Króliczara 
Króliczara

Wysłany: 2012-04-28, 21:40   

BellatriksL napisał/a:
Jednak ma chyba wzdęcia, bo bardzo ma twardy żolądek teraz. I jak ją czasem mocniej dotknę to zgrzytnie zębem. Jak ją okrylam kocem to się wtulila we mnie i od razu ma cieplejszy brzuch wiec może miec lekkie obniżenie temp.

A posiadasz w domu termometr żeby zmierzyć jej temperature?

Autor Wiadomość
BellatriksL 
BellatriksL

Wysłany: 2012-04-29, 08:30   

Nie mam ale już jade do weta i Wam powiem co jest...

Autor Wiadomość
Paula 

Wysłany: 2012-04-29, 09:19   

To czekamy.. oby to nic poważnego :-(

Autor Wiadomość
BellatriksL 
BellatriksL

Wysłany: 2012-04-29, 12:55   

Niestety nie przeżyla... ;( Zdechla w drodze do lekarza :-(

Autor Wiadomość
Króliczyca123 
Lola[*] i Tola

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2012-04-29, 13:24   

No co ty?! Naprawdę?! Strasznie współczuję! Trzymaj się! (*)

Nasza galeria: http://www.miniaturkabezt...p?p=43588#43588

Odpowiedz do tematu