Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Osowienie/Apatia/Brak apetytu/Niejedzenie
Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-08-03, 16:11   

Nic jej nie będzie po 12 dniach o ile będzie zakręcona w lodówce.
Wstrząsnąć > nabrać > poczekać 5 minut na ogrzanie > i przed podaniem znowu wstrząsnąć w strzykawce.
Gdyby tak się dało podawać leki inaczej ale to zbyt duże objętości :( a jak nie objętości to oleiste i nie idzie dać do wody.... musicie się nauczyć.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-07, 10:03   

Cześć,

Leki ciągle podajemy, bobki wróciły do normy, ale mała sika w różne miejsca, znacznie częściej niż przed lekami, tak mogą działać leki?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-07, 10:27   

Rubenal ma w swoim spektrum działań lekkie działanie moczopędne ale nie wykluczone że jest to związane ze stanem zapalnym pęcherza, dlatego warto zbadać mocz.
Wkurzenie Pyśki też może mieć swój wpływ....
Niech je dużo zielonek, im więcej będzie sikać tym lepiej (czy to na nerki czy na sam pęcherz)
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-07, 12:35   

Zbadam mocz, w tym tygodniu zaniosę i w przyszłym na wizytę pójdziemy. Ona strasznie nie chce tych leków, mam dość już szczerze powiem. Poza tym je nawet sporo ale jest chuda, zawsze była taka pulchniutka.. z tym sikaniem to mam właśnie wrażenie że troszkę złośliwie może to robić.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-07, 15:17   

Pisałeś że schudła z 1800 na 1600 , to i dużo i nie dużo.
Wizyty u lekarzy i męczenie lekami może w niej wzbudzać złośliwe znaczenie terenu.
Moim zdaniem przyzwyczai się do brania leków i będzie to zajmować chwilę ale kilka-naście dni może to potrwać zanim skapituluje. (zmądrzeje ;) )
Dostałeś od lekarza instrukcję jak pobrać mocz? , może się przydać sterylna strzykawka z igłą (żeby go wyssać z kuwety/spodu klatki).

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-09, 14:12   

Mała czuje się lepiej,ma apetyt, bobki już są ok, nie popsikuje od kilku dni (odpukać).
Nie mam jak pobrać tego moczu, bo mało siedzę w mieszkaniu, a jak ją zostawię bez kuwety to wymoczy się tylko w nim....

Ja mam problemy z układem moczowym, czy jest opcja zarażenia się od królika?

Cześć leków skończy mi się w piątek, a do wizyty został jeszcze czas, mam słaby kontakt z lekarzem, czy jak się część leków kończy to jest ok?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-09, 16:09   

Nie wspominałeś o kichaniu ? Może jej faktycznie jest wskazana antybiotykoterapia, być może lekarz chciał poczekać kilka dni żeby nystatyna zadziałała, antybiotyk przy grzybach mógł piekło rozpętać. Tych leków raczej nie powinieneś przerywać, poza nystatyną.

Schorzenia układu moczowego nie są zaraźliwe w dosłownym słowa znaczeniu, na co dzień masz kontakt z tymi samymi patogenami (z kilkoma wyjątkami które są rzadkie) , kwestia tego czy wnikną do układu moczowego czy nie. Wystarczą podstawowe zasady higieny.

Przedzwoń do przychodni.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-09, 16:19   

Bazyliszek napisał/a:
Nie wspominałeś o kichaniu ? Może jej faktycznie jest wskazana antybiotykoterapia, być może lekarz chciał poczekać kilka dni żeby nystatyna zadziałała, antybiotyk przy grzybach mógł piekło rozpętać. Tych leków raczej nie powinieneś przerywać, poza nystatyną.

Schorzenia układu moczowego nie są zaraźliwe w dosłownym słowa znaczeniu, na co dzień masz kontakt z tymi samymi patogenami (z kilkoma wyjątkami które są rzadkie) , kwestia tego czy wnikną do układu moczowego czy nie. Wystarczą podstawowe zasady higieny.

Przedzwoń do przychodni.

Mała nie kicha w ogóle. Zostanie mi rubenol jeszcze na kilka dni.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-09, 17:23   

Myślałem że psikanie to kichanie, jak przestała sikać po kątach to dobrze, przestaje się wkurzać.
Prawdopodobniej będzie brała dłużej te leki (rubenal i nefrokrill), dobrze by było nie przerywać brania przed kolejnym badaniem mocznika i kreatyniny bo wynik będzie nie obiektywny.
Dlatego pisałem żebyś przedzwonił do lekarza prowadzącego a dokupić można w najbliższej lecznicy.
Badanie zawsze można o kilka dni przesunąć do przodu byleś miał leki na zapas a mocz może uda się złapać w weekend, tak żeby to wszystko miało ręce i nogi, pojechać ze świeżym moczem i pobrać krew.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-11, 15:36   

Wizyta na czwartek, leki wystarczą do jutra i tak ma być..
We czwartek ma być badana krew pod względem mocznika i kreatyniny.

Mała ma słaby apetyt,ale to też przez te upały na pewno.
Sierść na pupie i w okolicach bardzo posklejana, muszę nie tylko wyczesywać, ale i wykąpać ją w tej okolicy, czy mogę użyć delikatnego żelu ziołowego albo płynu do higieny intymnej? Niestety zapach jest nieprzyjemny.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-11, 18:10   

Umyłem jej pupę żelem ziołowym bez zbędnych składników, wytarłem i suszarką podsuszyłem.. mam nadzieję, że będzie wszystko ok.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-11, 20:52   

Najlepsze jest szare mydło albo takie dla dzieci, od biedy może być ten żel do higieny intymnej ale to dosłownie kropla na miskę wody, byle się trochę pieniło.
Mi to jednak wygląda na jakiś stan zapalny w pęcherzu, objawy mogły się pogorszyć po rubenalu, bo przecież wcześniej nie posikiwała.
Byle jadła siano i zielonki, wynalazków jeść nie musi, swoją drogą pęcherz też mógł apetyt osłabić (nerki też niestety).
Może będzie jakaś poprawa w pracy nerek to dostała by antybiotyk i może by się jako tako ustabilizowało.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-11, 23:37   

Nie mam jak kurczę tego moczu pobrać, ale jutro współlokator będzie polował na mocz, oby się udało. W weekend też jest sens robić,zanosić?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-12, 06:49   

Jak pracują to czemu nie.
Teoretycznie można nakłuć pęcherz a nawet cewnikować, 1600g królik to nie jest jakieś maleństwo, mocz do badania bakteriologicznego najlepszy jest pobierany w ten sposób - zwierzęta nie podmyją się przed sikaniem... , chyba że w badaniu wyjdzie wszystko na raz, leukocyty, białko, bakterie i dużo nabłonka, to nawet zanieczyszczony mocz oznacza tylko jedno - zakażenie.

Dać jej jabłko i garść mleczu i zamknąć w pustej klatce, musi się wysikać :-D a klatkę można o kilka stopni odchylić do tyłu, pod przednie rogi podłożyć po paczce zapałek ew. mocz zleci w tylny narożnik, wcześniej klatkę dokładnie wyszorować.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-12, 13:34   

Masakra, czekałem 3 godziny na mocz i zrobiła jak już lecznica jest zamknięta.. do poniedziałku nie było sensu go przechowywać no nie? musi się udać w poniedziałek lub we środę, bo we czwartek mamy wizytę.

Dziś zjadła trochę zielonki, robi małe bobki, suszę co jakiś czas jej pupę suszarką, bo od wczorajszej kąpieli całkiem nie wyschła sierść, ale chronię ją przed przeciągami itd.

Ma ochotę na pieczywo chrupkie kukurydziane, dawałem jej zawsze mało jako przysmak, jak ma ochotę mogę jej dać? to jest z mąki kukurydzianej.

Odpowiedz do tematu