Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Osowienie/Apatia/Brak apetytu/Niejedzenie
Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-03, 11:35   

Bazyliszek napisał/a:
greg napisał/a:
Lekarz napisał, że wizyta kontrola za 2 tygodnie, napiszę albo zadzwonię tam.

Głównie martwi mnie brak badania moczu.
Pocieszający jest fakt że niewydolność została wykryta we względnie wczesnym stadium, nie schudła wiele i nie ma objawów anemii - co w późnym stadium występuje.
Zacznie jeść więcej zielonek, przyzwyczai się do brania leków, to "odżyje".
"Na plecach" to zły pomysł, to pomysł dobry na kilka dni, ucz ją brania leków z pozycji stojącej, o ile lek nie jest wstrętny to sama zacznie je wypijać po kilku dniach :) zobaczysz.
Można rozważyć czy zamiast granulatu nie wprowadzić na stałe do diety świeżych zielonek, w sensie tych polnych - o ile masz do nich dostęp.

Zrywam zielonke z czystego jak na Kraków rejonu, nawet jej nie myje, bo długo schnie i zauważyłem że gorzej jej smakuje, Ty myjesz??
Kiedyś miała chejletielozę i myślałem, że to może z niemytych gałązek i później wszystko mylem ale rezygnuje powoli.

Mała nie chce leków, wyrywa się, żal mi jej:(

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-08-03, 12:17   

Mieszkam w przedmieściu, więc u mnie zielonki lecą na okrągło, nigdy nie myłem a nie raz bywało że leciały do mordki jeszcze mokre prosto z deszczu - nigdy nie było problemów, kwestia przyzwyczajenia królika.
To trzymanie do góry nogami od razu mnie zdziwiło, mi najlepiej idzie techniką "z między nóg", siadasz z piętami pod tyłkiem królik między swoje nogi (na podłodze) i już masz 3 drogi ucieczki zastawione, lewą ręką trzymasz uszaka pod szyją, pochylasz się nad królikiem i prawą ręką celujesz w pyszczek, z boku pyska celując w tylną część języka, tak troszkę na siłę to mordkę sama otworzy.
Można próbować wyjść do innego pomieszczenia żeby nie była na swoim terytorium.
Najwygodniejsze są strzykawki 5cm.
Bez wprawy na początku bywa krucho a miałem ostatnio porównanie starego i nowego królika - no masakra, po 2-3 dniach zaczął kumać że im szybciej wypije tym lepiej dla niego ;) jak już się nauczycie to 1ml idzie na 2 łyki, więc chwila moment. Mój poprzedni królik to był lekoman, długowłosa była i na jesień i wiosnę wypijała hektolitry siemienia, już była tak nauczona że na widok strzykawki sama czekała :lol: a Luiz durnowaty gnojek też walczył na początku, więc głowa do góry.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-03, 15:16   

Odpisał mi wet, że badanie moczu jest wskazane, po weekendzie to załatwię.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-03, 15:21   

Rozumiem, że Nystatynę mam trzymać w lodówce, ale zanim podam królikowi ogrzać ją chwilę w strzykawce?jest napisane, żeby zużyć w ciągu 7 dni, a wystarczy mi na 12, czy podawać 12 dni?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-03, 17:11   

Nic jej nie będzie po 12 dniach o ile będzie zakręcona w lodówce.
Wstrząsnąć > nabrać > poczekać 5 minut na ogrzanie > i przed podaniem znowu wstrząsnąć w strzykawce.
Gdyby tak się dało podawać leki inaczej ale to zbyt duże objętości :( a jak nie objętości to oleiste i nie idzie dać do wody.... musicie się nauczyć.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-07, 11:03   

Cześć,

Leki ciągle podajemy, bobki wróciły do normy, ale mała sika w różne miejsca, znacznie częściej niż przed lekami, tak mogą działać leki?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-07, 11:27   

Rubenal ma w swoim spektrum działań lekkie działanie moczopędne ale nie wykluczone że jest to związane ze stanem zapalnym pęcherza, dlatego warto zbadać mocz.
Wkurzenie Pyśki też może mieć swój wpływ....
Niech je dużo zielonek, im więcej będzie sikać tym lepiej (czy to na nerki czy na sam pęcherz)

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-07, 13:35   

Zbadam mocz, w tym tygodniu zaniosę i w przyszłym na wizytę pójdziemy. Ona strasznie nie chce tych leków, mam dość już szczerze powiem. Poza tym je nawet sporo ale jest chuda, zawsze była taka pulchniutka.. z tym sikaniem to mam właśnie wrażenie że troszkę złośliwie może to robić.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-07, 16:17   

Pisałeś że schudła z 1800 na 1600 , to i dużo i nie dużo.
Wizyty u lekarzy i męczenie lekami może w niej wzbudzać złośliwe znaczenie terenu.
Moim zdaniem przyzwyczai się do brania leków i będzie to zajmować chwilę ale kilka-naście dni może to potrwać zanim skapituluje. (zmądrzeje ;) )
Dostałeś od lekarza instrukcję jak pobrać mocz? , może się przydać sterylna strzykawka z igłą (żeby go wyssać z kuwety/spodu klatki).

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-09, 15:12   

Mała czuje się lepiej,ma apetyt, bobki już są ok, nie popsikuje od kilku dni (odpukać).
Nie mam jak pobrać tego moczu, bo mało siedzę w mieszkaniu, a jak ją zostawię bez kuwety to wymoczy się tylko w nim....

Ja mam problemy z układem moczowym, czy jest opcja zarażenia się od królika?

Cześć leków skończy mi się w piątek, a do wizyty został jeszcze czas, mam słaby kontakt z lekarzem, czy jak się część leków kończy to jest ok?

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-09, 17:09   

Nie wspominałeś o kichaniu ? Może jej faktycznie jest wskazana antybiotykoterapia, być może lekarz chciał poczekać kilka dni żeby nystatyna zadziałała, antybiotyk przy grzybach mógł piekło rozpętać. Tych leków raczej nie powinieneś przerywać, poza nystatyną.

Schorzenia układu moczowego nie są zaraźliwe w dosłownym słowa znaczeniu, na co dzień masz kontakt z tymi samymi patogenami (z kilkoma wyjątkami które są rzadkie) , kwestia tego czy wnikną do układu moczowego czy nie. Wystarczą podstawowe zasady higieny.

Przedzwoń do przychodni.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-09, 17:19   

Bazyliszek napisał/a:
Nie wspominałeś o kichaniu ? Może jej faktycznie jest wskazana antybiotykoterapia, być może lekarz chciał poczekać kilka dni żeby nystatyna zadziałała, antybiotyk przy grzybach mógł piekło rozpętać. Tych leków raczej nie powinieneś przerywać, poza nystatyną.

Schorzenia układu moczowego nie są zaraźliwe w dosłownym słowa znaczeniu, na co dzień masz kontakt z tymi samymi patogenami (z kilkoma wyjątkami które są rzadkie) , kwestia tego czy wnikną do układu moczowego czy nie. Wystarczą podstawowe zasady higieny.

Przedzwoń do przychodni.

Mała nie kicha w ogóle. Zostanie mi rubenol jeszcze na kilka dni.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-09, 18:23   

Myślałem że psikanie to kichanie, jak przestała sikać po kątach to dobrze, przestaje się wkurzać.
Prawdopodobniej będzie brała dłużej te leki (rubenal i nefrokrill), dobrze by było nie przerywać brania przed kolejnym badaniem mocznika i kreatyniny bo wynik będzie nie obiektywny.
Dlatego pisałem żebyś przedzwonił do lekarza prowadzącego a dokupić można w najbliższej lecznicy.
Badanie zawsze można o kilka dni przesunąć do przodu byleś miał leki na zapas a mocz może uda się złapać w weekend, tak żeby to wszystko miało ręce i nogi, pojechać ze świeżym moczem i pobrać krew.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-11, 16:36   

Wizyta na czwartek, leki wystarczą do jutra i tak ma być..
We czwartek ma być badana krew pod względem mocznika i kreatyniny.

Mała ma słaby apetyt,ale to też przez te upały na pewno.
Sierść na pupie i w okolicach bardzo posklejana, muszę nie tylko wyczesywać, ale i wykąpać ją w tej okolicy, czy mogę użyć delikatnego żelu ziołowego albo płynu do higieny intymnej? Niestety zapach jest nieprzyjemny.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-11, 19:10   

Umyłem jej pupę żelem ziołowym bez zbędnych składników, wytarłem i suszarką podsuszyłem.. mam nadzieję, że będzie wszystko ok.

Odpowiedz do tematu