Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Osowienie/Apatia/Brak apetytu/Niejedzenie
Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-15, 18:39   

Bazyliszek napisał/a:
1850 to sporo jak na miniaturę, chyba że to przez baranie geny.
Generalnie "waga" w przypadku królika słabo się nie sprawdza, właśnie przez genetyczną różnorakość.
Oczywiści jest ważna kontrolnie żeby wiedzieć czy nic się nie dzieje, ale tak żeby z suchego faktu wyciągnąć wnioski co do otyłości czy wielkości - to prawie nie możliwe, chyba że będzie chorobliwie wielka ta waga.

Otyłość za młodu może się odbić na starość w pewnym stopniu nawet na nerkach a przebyte zapalenie pęcherza trzeba już później kontrolować, sporo przypadków przechodzi w stan przewlekły a 20-30% przebiega bezobjawowo, z tym że bakterie nerki sobie skubią....

Otyła nigdy nie była, waga zawsze była kontrolowana. Było kiedyś zapalenie pęcherza, antybiotyki i badanie nerek, powiedziano mi że jest ok, a później to było jak było....

Ale pewnie takie problemy z nerkami to już kiepska sprawa i kończy się nie najlepiej? wspominałeś, że to trzeba "mieć pecha"- 1 królik na 100, a wiek 8,5 roku to też niemało i przyczynił się do tego. Ważne, że nie cierpiała, dr Baran mówił jeszcze dwa tygodnie temu, że ją nie boli, jeszcze tydzień temu biegała po tarasie, wcinałaś śmiała.. nawet wczoraj jadła paprykę w sporej ilości i liście malin.
Pusto bez niej i smutno, teraz już tak będzie..

Autor Wiadomość
Bazyliszek 
Mania [*] i Luiz :-*

Wysłany: 2017-08-16, 08:30   

Musiało być coś jeszcze.
Za szybko poszło, wyniki nie odzwierciedlają tak szybkiego rozwoju wydarzeń.
Wiek, stres, kto wie czy uśpiona cuniculoza nie zaczynała szarżować.
Nie dowiemy się.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-16, 10:14   

Bazyliszek napisał/a:
Musiało być coś jeszcze.
Za szybko poszło, wyniki nie odzwierciedlają tak szybkiego rozwoju wydarzeń.
Wiek, stres, kto wie czy uśpiona cuniculoza nie zaczynała szarżować.
Nie dowiemy się.

W zeszłym roku przechodziła Cuniculozę, podejrzewano też zapalenie ucha, zestaw leków zadziałał świetnie i wróciła do pełnej sprawności, ale może tak jak piszesz, była uśpiona..
Podawanie leków też Ją nieźle stresowało.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-16, 10:35   

Teraz mnie olśniło z tym "paraliżem", mogła mieć kamień w nerce, stąd nagłe pogorszenie a jeśli dostała kolki to w skutek silnego bólu mogła przybierać dziwne pozy.
Robiono USG, RTG.... ?
W ogóle niemrawo zabrali się do tego leczenia.
Króliki przypominają jesteśmy zwierzętami egzotycznymi !! Zanim kupisz królika swojemu dziecku pomyśl czy szynszyla, myszoskoczka, fretkę, legwana też byś kupił/a swojemu dziecku na zabawkę ?? Króliki dziękują.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-16, 10:38   

Ani USG, ani RTG, znam się na diecie, znam się na opiece nad królikiem, ale nie na weterynarii.. cóż człowiek uczy się na błędach, z kolejnym zwierzątkiem już nie pójdę do tamtej lecznicy,.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-16, 10:39   

A te dziwne pozy to były tylko w ostatnich dniach.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-16, 10:50   

P.Baran jest polecanym weterynarzem króliczym.
Trudno wydawać wyrok, królik miał swoje lata, więc pierwsze przypuszczenie było że to coś przewlekłego i na dzień dobry badać wszystko (USG, RTG, elektrolity, mocz) to też nie jest sposób, chciał chwilę poczekać i sprawdzić reakcję na leki, objawów kolkowych też nie miała, antybiotyk był chwilowo przeciwwskazany przez te grzyby (może chciał dać po tych 2 tygodniach).
Nie wiadomo co sobie myślał i planował.
Ostatnio zmieniony przez Bazyliszek 2017-08-16, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-16, 10:52   

Bazyliszek napisał/a:
P.Baran jest polecanym weterynarzem króliczym.
Trudno wydawać wyrok, królik miał swoje lata, więc pierwsze przypuszczenie było że to coś przewlekłego i na dzień dobry badać wszystko (USG, RTG, elektrolity, mocz) to też nie jest sposób, chciał chwilę poczekać i sprawdzić reakcję na leki, objawów kolkowych też nie miała, antybiotyk był chwilowo przeciwwskazany przez te grzyby (może chciał dać po tych 2 tygodniach).

Mi chodziło o wcześniejszą lecznicę.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-16, 11:00   

greg napisał/a:

Bo to tak jest z królikami, byle weterynarz poradzi sobie w 85% przypadków, pozostałe 15% może się źle skończyć.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-16, 14:14   

Bazyliszek napisał/a:
greg napisał/a:

Bo to tak jest z królikami, byle weterynarz poradzi sobie w 85% przypadków, pozostałe 15% może się źle skończyć.

Masz rację, wcześniej udawało im się wyleczyć moją kruszynkę. Jednak sam Pan Baran mówił mi, że króliki żyją średnio 8 lat i że Ona jest już dość stara, więc myślę, że wiek odgrywał sporą rolę. Może się tak tylko pocieszam, ale myślę, że też trochę w tym prawdy, co wyżej napisałem.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-16, 14:33   

greg napisał/a:
Bazyliszek napisał/a:
greg napisał/a:

Masz rację, wcześniej udawało im się wyleczyć moją kruszynkę. Jednak sam Pan Baran mówił mi, że króliki żyją średnio 8 lat i że Ona jest już dość stara, więc myślę, że wiek odgrywał sporą rolę. Może się tak tylko pocieszam, ale myślę, że też trochę w tym prawdy, co wyżej napisałem.

Patrzę w te wyniki i wychodzi na to że coś tam jeszcze innego musiało być a być może z racji wieku o stresu.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-16, 14:36   

Bazyliszek napisał/a:
greg napisał/a:
Bazyliszek napisał/a:
greg napisał/a:

Patrzę w te wyniki i wychodzi na to że coś tam jeszcze innego musiało być a być może z racji wieku o stresu.

stres to tylko w ostatnich dniach miała przez wizyty u lekarzy i leki, a tak to całymi dniami biegała po mieszkaniu, miała dobrą dietę i była ciągle głaskana- uwielbiała to.
Wieku jednak nie oszukamy.

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-16, 14:38   

Chodzi o to że stres może zaostrzyć przebieg wielu chorób w niewydolności nerek też może spowodować pogorszenie.

Autor Wiadomość
greg 
greg

Wysłany: 2017-08-16, 14:45   

Bazyliszek napisał/a:
Chodzi o to że stres może zaostrzyć przebieg wielu chorób w niewydolności nerek też może spowodować pogorszenie.

No wiem i jeszcze myślę o tych lekach.....że dla królików na niewydolność typowych nie ma..

Autor Wiadomość
Bazyliszek 

Wysłany: 2017-08-16, 15:05   

greg napisał/a:
Bazyliszek napisał/a:

No wiem i jeszcze myślę o tych lekach.....że dla królików na niewydolność typowych nie ma..

To i tak nie ich wina, to wszystko za szybko się potoczyło.
Leków "nietypowych" jeszcze sporo by się znalazło.

Odpowiedz do tematu