Rejestracja | Zaloguj

Mini Forum Miniaturki
www.miniaturkabeztajemnic.com

| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy |

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeziębienie/Mokry nos/Katar/Wydzielina z nosa/Kichanie
Autor Wiadomość
n-monika

Wysłany: 2010-11-04, 15:32   Przeziębienie/Mokry nos/Katar/Wydzielina z nosa/Kichanie

Kilka dni temu Konstanty zaczął notorycznie kichać. Sprawdziłam nosek- czysty a wydzielina przy kichaniu przezroczysta. Podczas przytulania obsłuchałam, klatkę piersiowa- cisza, zero świstów. Wstrzymałam wizytę u weta ale zaczęliśmy podawać witaminy. Dwa dni później kicha i Winuś. Pierwsza myśl- zaraził się :-x Ale wszystkie objawy takie jak u Kostka- wydzielina przezroczysta, zero świstów. Postanowiłam podjąć ostatnią próbę, jeśli nie poskutkuje wet jest nieunikniony. Postawiłam na parapecie miskę z wodą a na kaloryfer położyłam mokry ręcznik- moczyłam go za każdym razem kiedy wysechł.
I tak mineły już trzy dni bez kichania.
Jak na razie wszystko wskazuje na to, że tak niepozornie błaha sprawa jak ciepły kaloryfer naszym malcom tak potrafi utrudnić życie. Dlatego apeluje do wszystkich, o mokry ręcznik na kaloryfer - Wasz króliczek będzie wdzięczny :)
Ostatnio zmieniony przez kotkowa 2015-01-18, 20:30, w całości zmieniany 3 razy  

Autor Wiadomość
millena 
młody pingwin

Wysłany: 2010-11-04, 17:11   

O dzieki Ci dobra kobieto :D
A ja się zastanawiałam, dlaczego Fedorka tak prycha :/ Mój wielkolud (patrz narzeczony) uwielbia ciepło i podkręca kaloryfer non stop. Ale ma kopa jak wroci :/

Autor Wiadomość
n-monika

Wysłany: 2010-11-04, 19:40   

Ciesze się, że pomogłam :->

Autor Wiadomość
Ppx 

Wysłany: 2010-11-21, 23:08   

Nie wiedziałam. ;o
Dzięki za ostrzeżenie, a to przez kurz?

Autor Wiadomość
lopez17 
lopez17

Wysłany: 2010-11-23, 13:13   

Tak to przez kurz gdyż na tym właśnie kaloryferze zbiera się on zawiera m.in. roztocza, naskórek i sierść zwierząt, szczątki owadów, pyły materiałów budowlanych i inne substancje uczulające. Często zapominamy o jego czyszczeniu gdyż jest to bardzo uciążliwe i pracochłonne. Wysoka temperatura w pomieszczeniu sprawia,że roztocza oraz inne alergeny kurzu domowego będą swobodnie fruwać po mieszkaniu.Za sprawą ciepła, w przeciągu kilku dni, roztocza znacznie powiększą swoją armię. :evil: .Co to oznacza u króliczków prowadzi to właśnie to takiego kichania i przezroczystej wydzieliny z nosa, może nawet doprowadzić do duszności.

Co z tym Fantem można zrobić :
1.Przykręcić kaloryfery zarówno nam jaki i naszym króliczkom wyjdzie to na zdrowie wystarczy utrzymywać w mieszkaniu temp.ok 20-21 C w której roztocza rozwijają się znacznie wolniej.
2.Regularne Wietrzenie mieszkania zaszkodzi to na pewno roztoczą
3.Możemy również zainwestować w urządzenia oczyszczające powietrze (przyciągają drobinki kurzu) Jest szereg oczyszczaczy powietrza, z różnymi systemami filtrowania np. filtr wodny.Ceny takich oczyszczaczy wahają się od 70zł do nawet 2-3tys. w zależności od jakości danego urządzenia
4.Możemy również zakupić sobie jonizator który ujemnie jonizuje powietrze i sprawi że zarówno nam jak i naszym króliczkom będzie się lepiej oddychało zimą w mieszkaniu

Co jeszcze można zrobić aby ograniczyć rozprzestrzenianie się roztoczy:)

Najlepiej usunąć:

* zasuszone kwiaty (w szczególności jeśli znajdują się na parapecie), na których zbiera się kurz, a nie da się go w żaden sposób usunąć,
* zasłony – można je zastąpić pionowymi żaluzjami, na których kurz się nie utrzymuje,
* nadmiar bibelotów.

Mam Nadzieję,że komuś się przydadzą zamieszczone przeze-mnie informacje

Obniżmy Temperaturę w Mieszkaniu a wszystkim będzie się znacznie lepiej i zdrowiej żyło ;)

Pozdrawiam
lopez17

Autor Wiadomość
Zabir 
Administrator

Wysłany: 2010-11-23, 15:47   

Również może pomóc nawilżacz powietrza, który w mniejszym stopniu niż sposoby lopeza, ale w prostszy i tańszy mogą pomoc, choć ich efekty mogą być rożne.

Autor Wiadomość
kagar 

Wysłany: 2010-11-25, 17:52   przeziębienie

Cześć przeczytałam na stronie, że królikom można podawać na katarek jeżówkę purpurową. Mam pytanie czy jeżówkę wąskolistną też można podawać w formie kropelek?

Jeżeli tak to w jakiej formie najlepiej podać ją maluszkowi?

Pozdrawiam i z góry dzięki za info zwrotne.
Ostatnio zmieniony przez youwee 2012-01-28, 14:33, w całości zmieniany 2 razy  

Autor Wiadomość
Nuna

Wysłany: 2010-12-02, 13:25   

Jezowke waskolistna mozesz tez podawac, jesli masz suszone liscie i kwiaty to dodawaj do siana .Na katar sa polecane globulki ECHINACEA D 6, lek homeopatyczny zwykle podaje sie od 3-5 globulek 3 razy dziennie.
Dobrze robia tez owoce rozy, babka obydwa rodzaje, ziola doniczkowe, suszony rumianek.
Glaski dla zakatarzonego maluszka :)

Autor Wiadomość
KasiaKoczur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-18, 13:09   Seria... kichań?

mój uszaty dostaje co jakiś czas ,, serie kichań". Ma takie napady ze szok!
dzisiaj dałam mokrą ścierkę na grzejnik. Może pomoże?
a jak myślicie czym mogło być to jeszcze spowodowane?
( nie używam trocin, sianko - swojskie, z łąki , więc raczej nie ma ,, kurzu" ;-) )

Autor Wiadomość
Paroowa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-18, 14:07   

Cóż, może być to spowodowane kurzem. Lepiej zrób coś z tym, żeby nie nabrał skutków ubocznych.

Autor Wiadomość
Dominika. 
Misia (*) :(

Wysłany: 2011-02-18, 16:40   

hmm mzoe dywan poodkurzaj... w dywanie tez jest duzo drazniacych subst co moze wpadnac do noska. a i z mebli kurzek przetrxzyj mokra sciereczke . hmm powino pomoc :-P

~Gabriel García Márquez

Autor Wiadomość
Bambi

Wysłany: 2011-02-18, 17:17   

najlepiej jest się wybrać do weterynarza.
Weterynarz wie najlepiej ..
A jak to coś powazniejszego ?. Warto się upewnić. : )

Autor Wiadomość
KasiaKoczur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-18, 22:10   

ja co piątek ścieram kurze z mebli, i co dzień odkurzam dywan, więc z higieną raczej problemu nie ma.
Ale pogadam z mamą, moze pojedziemy w poniedziałek :)

Autor Wiadomość
Zabir 
Administrator

Wysłany: 2011-02-18, 22:51   

W czasie odkurzania unosi sie mnóstwo kurzu, więc może to powodowac, byc może w czasie jedzenia siana -resztek wdycha pyłek, lub powietrze jest suche.

Ważna jest obserwacja czy w czasie kichania powstaje jakas wydzielina z noska

Autor Wiadomość
KasiaKoczur
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-19, 12:15   

dobrze, będę go pilnie obserwować :p

Odpowiedz do tematu