powrót

Rabbit Agility

Czy nie masz pomysłu na zabawę z królikiem ? A może chciałabyś być z nim bliżej ? Jest na to bardzo łatwy sposób . Zacznij trenować Rabbit Agility ze swoim pupilem . Oczywiście nie chodzi nam tu zaraz o jakieś poważne treningi , tylko takie oparte na zabawie. Przydatnym elementem może być klikier ale nie jest on obowiązkowy . I bez niego można otrzymać taki sam efekt . Pierwszym krokiem ku temu jest przygotowanie przysmaków np. drobnie pokrojona marchewka , gałązki koperku czy kawałki pasternaka . Przysmaków będzie potrzeba wiele więc , pamiętajmy aby nie dawać zbyt dużo słodkich i tuczących rzeczy . Gdy przygotujemy królikowi przysmaki możemy zająć się pierwszymi sztuczkami . Najłatwiejszą sztuczką jest tzw. "poproś" , czyli króliczek staje słupka na dwóch łapkach i prosi o przysmak . Jak nauczyć się poproś możecie zobaczyć w tym filmie :

Trzeba pamiętać , tak jak wspomniano już w filmie , żeby nagradzać królika za każdą próbę wykonania ćwiczenia . Powinniśmy też pamiętać , że z królikiem nie powinniśmy ćwiczyć za długo bo może się szybko zniechęcić . Jeżeli nauczymy królika "prosić" , możemy przejść skoków . Uczymy królika skoków w taki sposób : 1. Najpierw ustawiamy stosunkowo niską przeszkodę . 2. Potem za pomocą smakołyka zachęcamy królika do przeskoczenia przez przeszkodę . 3. Jeżeli mu się uda podwyższamy poprzeczkę . Tutaj przykładowy film :

Jest jeszcze wiele sztuczek których możesz nauczyć królika , ale pamiętaj , że najważniejsze , że spędzasz ze swoim pupilem więcej czasu i wasze więzy stały się głębsze Tutaj filmik Kremika [*] :

Zachęcam do ćwiczeń.

roxi7659
Copyright@2009-2020 - Miniaturka bez tajemnic. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Bez pisemnej zgody redakcji portalu Miniaturka bez tajemnic kopiowanie treści jest zabronione.
Plagiat jest przestępstwem zagrożonym określoną sankcją na podstawie przepisów prawa autorskiego. stat4u